W piątek więcej słońca. Do 23 stopni na zachodzie kraju

W piątek więcej słońca. Do 23 stopni na zachodzie kraju
Zdjęcia ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Piątek powinien być już bardziej słoneczny niż czwartek. Najcieplej zapowiada się na zachodzie kraju. Tam temperatura wzrośnie do 23 stopni Celsjusza. Sobota i niedziela również ciepła i pogodna.

- W piątek na południu i na zachodzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, w pozostałej części kraju małe i umiarkowane - przekazała PAP Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 stopni na zachodzie. Tam będzie najcieplej. Natomiast nieco chłodniej zapowiada się dzień w rejonach podgórskich, bo z temperaturą ok. 17-19 stopni.

Wiatr będzie na ogół słaby z kierunków wschodnich. - Noc z piątku na sobotę pogodna, bezchmurna lub z zachmurzeniem małym. Temperatura minimalna wyniesie od 7 do 11 stopni Celsjusza. Wiatr będzie na ogół słaby, południowo-wschodni - wskazała synoptyk IMGW.

DEON.PL POLECA

Sobota także zapowiada się pogodnie, powinno być cieplej niż w piątek i słonecznie, z temperaturą od 21 stopni Celsjusza na wschodzie do 26 stopni na zachodzie.

Niedziela ma być jeszcze cieplejsza, termometry wskażą od 24 do 27 stopni. Jeśli przelotnie pokropi, to w Zakopanem.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Anna Dąbrowska

Zdrowe nawyki przez cały rok!

Na początku każdego roku nie brakuje inspiracji i pomysłów, jednak z każdym dniem bywa trudniej, a w natłoku obowiązków czy spraw nawet zdrowie schodzi na drugi plan.

Z pomocą przychodzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W piątek więcej słońca. Do 23 stopni na zachodzie kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.