W Rajdzie Dakar zmarł motocyklista Pierre Cherpin

W Rajdzie Dakar zmarł motocyklista Pierre Cherpin
(fot. PAP/EPA/Florent Gooden HANDOUT via ASO)

W trakcie transportu medycznego samolotem z Dżuddy do Lille zmarł motocyklista Pierre Cherpin - poinformowali organizatorzy Rajdu Dakar. 52-letni Francuz uległ wypadkowi w trakcie imprezy, przeszedł poważną operację mózgu i został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną.

 

Do wypadku doszło na 178. kilometrze 7. etapu jednego z najbardziej niebezpiecznych i wymagających rajdów na świecie. Służby medyczne przewiozły go helikopterem do szpitala. Tam przeszedł operację. Media wówczas podawały, że miał krwiaka mózgu, a ponadto złamane żebro i odmę płucną.

"Gdy ratownicy medyczni dotarli do motocyklisty, ten był już nieprzytomny. Zabrano go do szpitala w Sakace, gdzie przeszedł pilną operację. Jego stan zdrowia nie pogarszał się. Dlatego został najpierw przetransportowany do szpitala w Dżuddzie, a następnie miał trafić do Lille. W samolocie zmarł" - napisano w komunikacie.

Cherpin startował w Rajdzie Dakar po raz czwarty. Wcześniej uczestniczył w edycjach 2009, 2012, 2015. Był amatorem, miłośnikiem motoryzacji i nie miał ambicji, by wygrywać.

"Nie jadę po to, by zwyciężyć, a po to, by odkryć krajobrazy, których nigdy nie miałbym okazji zobaczyć. To ekscytująca przygoda, jeździć na motocyklu wyścigowym. Żyję swoją pasją" - mówił przed rozpoczęciem obecnej edycji imprezy Cherpin.

Francuski motocyklista jest 67. śmiertelną ofiarą organizowanego od 1979 roku Rajdu Dakar, w tym 27. wśród zawodników.

Piątkowym etapem z Janbu do Dżuddy zakończy się 43. edycja imprezy, druga w Arabii Saudyjskiej.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

W Rajdzie Dakar zmarł motocyklista Pierre Cherpin
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.