W Szczyrku spłonął góralski, drewniany dom. Nikt nie został poszkodowany

W Szczyrku spłonął góralski, drewniany dom. Nikt nie został poszkodowany
fot. PAP/OSP Rybarzowice
PAP / pk

Ogień wybuchł w niedzielę po południu. Dyżurny komendy bielskiej straży pożarnej poinformował, że nikt nie został poszkodowany. Mieszkańcy bezpiecznie opuścili dom przed przyjazdem ratowników.

Strażacy podali, że ogień został zauważony po godz. 14. - Ze zgłoszenia wynikało, ze doszło do pożaru skrzynki energetycznej. Po przyjeździe strażaków ogień był już na zewnątrz. Obecnie pożar już się nie rozwija; został opanowany. Przystąpiliśmy do dogaszania ognia - powiedział dyżurny bielskiej komendy miejskiej straży pożarnej.

DEON.PL POLECA
Jak dodał, budynek jest poważnie nadpalony. - Z pewnością - przynajmniej częściowo - trzeba będzie go rozebrać - powiedział.

Budynek położony jest przy głównej ulicy Szczyrku. Wiedzie ona m.in. do największego ośrodka narciarskiego oraz na Przełęcz Salmopolską i dalej do Wisły. W odwrotnym kierunku to droga wylotowa z kurortu. W rejonie pożaru ruch odbywa się wahadłowo, co powoduje poważne utrudnienia.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

W Szczyrku spłonął góralski, drewniany dom. Nikt nie został poszkodowany
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.