W szpitalach operacja informatyzacja

W szpitalach operacja informatyzacja
(fot. sxc.hu)
"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / pz

Niedługo na wizytę umówimy się za pośrednictwem internetu, a dokumentację choroby dostaniemy e-mailem - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Publiczne placówki nie mają wyjścia - muszą szybko kupować komputery, oprogramowanie i systemy informatyczne. Ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia nakłada na nie obowiązek prowadzenia pełnej elektronizacji dokumentacji medycznej od 1 sierpnia 2014 roku.

- Przeciętny szpital powiatowy będzie musiał wydać na nie 2-3 mln zł. Przy 750 placówkach daje to rynek wart ponad 2 mld zł - wyliczają eksperci. Kolejny miliard złotych wydadzą na informatyzację placówki prywatne.

Właściwie nie ma tygodnia, aby kilka szpitali nie ogłosiło przetargów na opracowanie specjalistycznych e-systemów. Rafał Dunal z firmy EsaProjekt przekonuje, że to szybko rosnące zainteresowanie ma związek nie tylko z przepisami. Placówki coraz częściej zdają sobie sprawę, że dobry system informatyczny może przynieść spore oszczędności.

Zdaniem Rafała Dunala podstawowe zinformatyzowanie średniej wielkości placówki kosztuje ok. 2 mln zł. W cenie zawarty jest zakup do 150 komputerów, podłączenie do sieci i instalacja podstawowego systemu, np. do analizy kosztów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W szpitalach operacja informatyzacja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.