W trzech miastach Polski zostaną rozdane "papieskie" świerki. To jedyna taka okazja

W trzech miastach Polski zostaną rozdane "papieskie" świerki. To jedyna taka okazja
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
7 miesięcy temu
KAI/mł

Ełk, Suwałki i Augustów - w tych miastach pracownicy Lasów Państwowych będą rozdawać sadzonki "papieskich" świerków, przygotowane nieodpłatnie dla chętnych. 

Nasiona świerka pospolitego, z których wyhodowane drzewka, pobłogosławił papież Franciszek 7 grudnia 2017 podczas audiencji przy okazji zainstalowania drzewa Bożonarodzeniowego z diecezji ełckiej na Placu św. Piotra w Rzymie. Wtedy też biskup ełcki Jerzy Mazur wraz z leśnikami poprosił papieża Franciszka o pobłogosławienie nasion.
Drzewka, które z nich wyrosły, są obecnie sadzone w różnych miejscach północno-wschodniej Polski, m.in. w Puszczy Białowieskiej.
Lasy Państwowe przygotowały również ograniczoną ilość sadzonek, które będą nieodpłatnie dostępne dla chętnych.
Rozdawanie sadzonek zaplanowane jest na sobotę 8 maja w godz. 10.00-12.00 na Placu św. Jana Pawła II w Ełku, na placu przy Konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach oraz na placu przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie.

Ojciec święty naucza: „Z faktu bycia stworzonymi na Boży obraz i nakazu czynienia sobie ziemi poddaną nie można wywnioskować absolutnego panowania nad innymi stworzeniami. Ważne jest odczytywanie tekstów biblijnych w ich kontekście, we właściwej hermeneutyce, i przypominanie, że zachęcają nas one do „uprawiania i doglądania” ogrodu świata” (Franciszek, Laudato sì, 67).

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher
24,43 zł
34,90 zł

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

W trzech miastach Polski zostaną rozdane "papieskie" świerki. To jedyna taka okazja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.