W tym polskim mieście będzie obowiązywać 35-godzinny tydzień pracy dla urzędników miejskich

W tym polskim mieście będzie obowiązywać 35-godzinny tydzień pracy dla urzędników miejskich
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Od 1 lipca urzędnicy miejscy w Lesznie będą pracować 35 zamiast 40 godzin tygodniowo przy zachowaniu dotychczasowej wysokości wynagrodzenia i wymiaru urlopu wypoczynkowego - informuje w poniedziałek Serwis Samorządowy PAP. Wierzę, że moi pracownicy to docenią i sprostają wyzwaniu podniesienia efektywności pracy - mówi prezydent Leszna Grzegorz Rusiecki.

Jak poinformowało biuro prezydenta, Grzegorz Rusiecki podjął decyzję o zmniejszeniu normy czasu pracy pracowników Urzędu Miasta Leszna z 8 do 7 godzin, przy jednoczesnym zachowaniu wysokości wynagrodzenia i wymiaru urlopu wypoczynkowego.

DEON.PL POLECA

- To pilotażowe działanie. Najbliższe miesiące pokażą, czy takie rozwiązanie wpłynie pozytywnie na wydajność i efektywność pracy w urzędzie, np. czy liczba obsługiwanych klientów lub wydanych decyzji nie ulegnie zmniejszeniu itp. Będę to monitorować i analizować na podstawie sprawozdań, jakie przygotowywać będą naczelnicy i kierownicy - powiedział prezydent Rusiecki, cytowany w komunikacie, który przytacza samorzad.pap.pl.

Przypomniał też, że obecnie w Sejmie trwa proces legislacyjny dotyczący zmiany w Kodeksie pracy w zakresie zmniejszenia tygodniowej normy czasu pracy do 35 godzin.

- Wychodzimy naprzeciw tym zmianom i wkrótce sami przekonamy się, czy są one zasadne. Cieszę się, że to właśnie Urząd Miasta Leszna będzie pionierem 35-godzinnego tygodnia pracy i mocno wierzę w to, że moi pracownicy to docenią i sprostają wyzwaniu podniesienia efektywności pracy - powiedział Rusiecki.

Wprowadzenie skróconego czasu pracy dla urzędników zbiega się z wydłużeniem w poniedziałki godzin pracy magistratu, by mieszkańcy również po południu mogli załatwić swoje sprawy. Jak podano w komunikacie, w lipcu i sierpniu, leszczyński urząd miejski będzie czynny w poniedziałki od godziny 7 do 18, a w pozostałe dni od godziny 7 do 14. Od września natomiast, urzędnicy pracować będą w poniedziałki od godziny 8 do 18, a w pozostałe dni - od 8 do 15.

Centrum Informacji Turystycznej przez cały rok będzie obsługiwać klientów w następujących godzinach: w poniedziałki od godz. 8 do 18, od wtorku do piątku o godz. 8 do 17, w soboty od godz. 8 do 15.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Magdalena Kieferling

Bądź pewną siebie w miejscu, w którym jesteś!

Nie wiesz, co zrobić ze swoją karierą? A może Twoje plany zawodowe stanęły w miejscu? Skąd wziąć zawodową pewność siebie, poczuć satysfakcję z pracy i codzienności? Okazuje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W tym polskim mieście będzie obowiązywać 35-godzinny tydzień pracy dla urzędników miejskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.