W wieku 38 lat zmarł aktor i reżyser Łukasz Gajdzis. Grał m.in. w filmie o ks. Kaczkowskim

W wieku 38 lat zmarł aktor i reżyser Łukasz Gajdzis. Grał m.in. w filmie o ks. Kaczkowskim
Fot. Sixteeen Miles Out / Unsplash
rmf24.pl / viva.pl / mł

Nie żyje Łukasz Gajdzis, były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, reżyser i aktor. Widzowie kojarzyli go m.in z małych ról w serialach "Na Wspólnej", "Komisarz Alex", "Na sygnale", grał też lekarza w filmie o ks. Janie Kaczkowskim.

"Z nikim innym nie prowadziłam tu tak niezwykłych rozmów o błahostkach, ale i poważnych dyskusji o życiu" - napisała przyjaciółka aktora i reżysera, Dominika Matuszak. 

Łukasz Gajdzis urodził się w Bydgoszczy 28 marca 1984 roku. Zmarł tuż przed swoimi urodzinami w wieku 38 lat. Ukończył aktorstwo na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Do 2012 roku był aktorem Teatru Polskiego w Bydgoszczy, później przez dwa lata pełnił funkcję zastępcy dyrektora Teatru Fredry w Gnieźnie. W 2017 roku został dyrektorem Teatru im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, ale z tej funkcji zrezygnował w 2020 roku. 

Widzom srebrnego ekranu jest znany z epizodycznych ról w takich serialach jak "Na Wspólnej", "Komisarz Alex", "Na sygnale". Występował też w filmach, m.in. produkcji "Johnny".

Źródło: rmf24.pl / viva.pl / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Guia Sambonet

Wyjątkowa odpowiedź na potrzeby współczesnego człowieka 

Święty Ignacy Loyola radzi, aby poszukiwać obecności Boga we wszystkich elementach rzeczywistości. Uprzywilejowane miejsce w jego duchowości zajmuje wyobraźnia. To sfera, w której możemy w sposób szczególny spotkać...

Skomentuj artykuł

W wieku 38 lat zmarł aktor i reżyser Łukasz Gajdzis. Grał m.in. w filmie o ks. Kaczkowskim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.