Ważna informacja dla podróżnych. Nowe zasady sprzedaży biletów w PKP Intercity

Ważna informacja dla podróżnych. Nowe zasady sprzedaży biletów w PKP Intercity
(Fot. pl.depositphotos.com)
rynek-kolejowy.pl/PKP Intercity/dm

PKP Intercity wprowadza w życie nowe zasady sprzedaży biletów. Ceny biletów nie będą uzależnione od chwili zakupu (np. ze sporym, kilkutygodniowym wyprzedzeniem), lecz w większym stopniu od popytu na dany pociąg. Zmieni się sporo zwłaszcza w wypadku Pendolino i ekspresów – podaje portal rynek-kolejowy.pl.

„PKP Intercity przygotowuje się do obsługiwania stale rosnącej liczby pasażerów i wprowadza system dynamicznego zarządzania cenami w pociągach ekspresowych, czyli połączeniach kategorii Express InterCity Premium (EIP), realizowanych pociągami Pendolino, oraz Express InterCity (EIC), aby jak najlepiej odpowiadać na bieżące zapotrzebowanie na podróże. Nowa, rozszerzona oferta Promo już obowiązuje i zastępuje trzy dotychczasowe - Super Promo, Promo i Wcześniej” - czytamy w komunikacie PKP Intercity.Oferta Promo ma pięć poziomów cenowych: Super Promo, Promo Plus, Promo 30 (bilety tańsze o 30 proc. od ceny bazowej), Promo 20 (tańsze o 20 proc. i Promo 10 (tańsze o 10 proc.).

Jaka jest różnica pomiędzy wprowadzonymi ofertami a dotychczas obowiązującymi? Taka, że dostępność poszczególnych biletów promocyjnych nie będzie już zależna od wyprzedzenia, z jakim pasażer kupi bilet, a od obłożenia danego pociągu. Co to oznacza dla pasażera? Niestety, w większości przypadków brak możliwości zakupu taniego biletu kupionego nawet z bardzo dużym wyprzedzeniem. Dotyczy to zwłaszcza szybkich pociągów z kategorii EIC i EIP. To stawia pod znakiem zapytania sens planowania wcześniejszych podróży kwalifikowanymi ekspresami. Niewiele zmienia się natomiast w wypadku pociągów TLK i IC - podaje portal.

„Przewoźnik będzie zarządzać liczbą promocyjnych biletów w poszczególnych progach cenowych w zależności od popytu, a więc np. w zależności od dnia przejazdu, relacji, klasy wagonu czy momentu zakupu” – informuje przewoźnik.

„Pule biletów w poszczególnych poziomach cenowych będą limitowane, warto więc planować podróż z wyprzedzeniem i kupować je jak najwcześniej” – radzi biuro prasowe PKP Intercity.

rynek-kolejowy.pl/PKP Intercity/dm

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ważna informacja dla podróżnych. Nowe zasady sprzedaży biletów w PKP Intercity
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.