WHO zaleca obchodzenie Wielkanocy na zewnątrz

WHO zaleca obchodzenie Wielkanocy na zewnątrz
Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
PAP/kb

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleciła w środę, aby uroczystości związane z Wielkanocą i innymi świętami religijnymi, jak Ramadan, organizowane były na zewnątrz.

Podkreślono, że nabożeństwa w zamkniętych pomieszczeniach są "szczególnie niebezpieczne" z uwagi na pandemię Covid-19.

DEON.PL POLECA
WHO oświadczyła, że w krajach, w których utrzymuje się wysoki poziom zakażeń koronawirusem powinno się "poważnie wziąć pod uwagę" organizowanie uroczystości "wirtualnych, odłożenie ich lub ograniczenie skali zgromadzeń".

"Wszelkie posługi religijne powinny odbywać się na zewnątrz jeśli to tylko możliwe", a w przeciwnym wypadku należy ograniczyć liczbę osób biorących udział w uroczystościach, czas ich trwania oraz stosować się do wszelkich zaleceń sanitarnych.

"Najlepszą opcją jest obchodzenie uroczystości z tymi osobami, z którymi się mieszka" - zaleca WHO.

Organizacja przypomina, że w wielu krajach europejskich nasiliła się kolejna fala zakażeń koronawirusem, a zatem "na tym etapie pandemii nie można sobie pozwolić na to, by opuścić gardę".

Zalecenia WHO wydano z myślą o wszystkich wiosennych świętach religijnych; oprócz nadchodzącej Wielkanocy okazją do uroczystości jest żydowskie święto Pesach i muzułmański święty miesiąc Ramadan, który w tym roku obchodzony będzie od 13 kwietnia do 12 maja. 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

W nagranych rozważaniach Autor, odwołując się do własnego doświadczenia oraz świadectw świętych, mistyków, ludzi wielkiej wiary, dzieli się przekonaniem, że więź z Chrystusem – mistyczna zażyłość z Nim – jest w zasięgu naszych serc i...

Skomentuj artykuł

WHO zaleca obchodzenie Wielkanocy na zewnątrz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.