Amerykańscy naukowcy tworzą w Mińsku Mazowieckim wirtualny model Tu-154

Amerykańscy naukowcy tworzą w Mińsku Mazowieckim wirtualny model Tu-154
(fot. See OTRS ticket for details / Wikimedia commons / CC BY-SA 2.5)
PAP / pk

Amerykańscy naukowcy z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas pracują w Mińsku Mazowieckim nad stworzeniem wirtualnego modelu Tu-154M - podał w środę portal niezalezna.pl.

Jak zaznaczył portal "prace, prowadzone m.in. wewnątrz bliźniaczego Tupolewa nr 102, będą miały fundamentalny wpływ na prowadzone przez podkomisję smoleńską badania katastrofy z 10 kwietnia 2010 r."

"Pięciu amerykańskich naukowców z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas, w tym dyrektor Gerardo Olivares, pracuje od poniedziałku przy Tu-154M nr 102 w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim" - czytamy.

"Naukowcy mają dostęp do wszystkich części samolotu, także do jego elementów wewnętrznych. Specjaliści przywieźli pół tony profesjonalnego sprzętu, chociażby specjalne skanery. Dzięki nim zostanie stworzony wirtualny, trójwymiarowy model samolotu" - informuje portal.

Portal ustalił, że Amerykanie będę w Mińsku Mazowieckim jeszcze dwa tygodnie. Efekty pracy przekażą podkomisji smoleńskiej.

Niezalezna.pl publikuje zdjęcia z pracy naukowców wewnątrz samolotu Tu-154 nr 102.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Amerykańscy naukowcy tworzą w Mińsku Mazowieckim wirtualny model Tu-154
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.