BOR będzie ponownie ochraniać PKW

BOR będzie ponownie ochraniać PKW
(fot. PAP/Jacek Turczyk )
PAP / slo

Biuro Ochrony Rządu będzie ponownie ochraniać budynek, w którym mieści się Państwowa Komisja Wyborcza - dowiedziała się nieoficjalne PAP ze źródeł zbliżonych do resortu spraw wewnętrznych.

Pytana o to w poniedziałek rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak powiedziała jedynie, że o ponowne objęcie ochroną budynku, w którym mieści się PKW zwrócił się do MSW szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. "Po dokonaniu w ramach MSW analizy, wydana została niejawna decyzja" - powiedziała. Nie chciała jednak ujawnić, jaka.

Rzecznik BOR Dariusz Aleksandrowicz nie chciał w rozmowie z PAP komentować sprawy.

Budynek przy ul. Wiejskiej, w którym mieści się PKW, należy do Kancelarii Prezydenta.

Sprawa ma związek z zajściami, do których doszło w nocy z 20 na 21 listopada, kiedy do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej dostała się grupa osób, które rozpoczęły okupację jednego z pomieszczeń PKW. Po tym zdarzeniu PKW zdecydowała o przerwaniu prac. Po kilku godzinach policja podjęła interwencję, zatrzymując 12 osób. Wśród nich dwóch dziennikarzy: PAP - Tomasza Gzella i TV Republika - Jana Pawlickiego. Wszystkim tym zatrzymanym zarzucono naruszenie miru domowego.

DEON.PL POLECA

Po tych wydarzeniach - jak poinformował w weekend "Wprost" - szef Kancelarii Prezydenta zwrócił się do minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej z prośbą o "niezwłoczne ponowne objęcie budynku stałą ochroną przez BOR".

BOR już wcześniej ochraniało ten budynek, ale dwa lata temu obowiązki w tym zakresie przejęła prywatna agencja ochrony. Zdecydował o tym ówczesny minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.

Według "Wprost" już w 2012 r. Kancelaria Prezydenta informowała MSW o "obniżeniu poziomu bezpieczeństwa, związanym z zakończeniem ochrony BOR w budynku przy ulicy Wiejskiej". Zwracała przy tym uwagę na zagrożenia związane m.in. ze zlokalizowaniem tam siedziby PKW.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

BOR będzie ponownie ochraniać PKW
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.