Buzek zostanie doktorem honoris causa PW

Buzek zostanie doktorem honoris causa PW
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek (fot. EPA/JORGE DIRKX)
PAP / mik

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek zostanie doktorem honoris causa Politechniki Wrocławskiej - zdecydował senat uczelni. Uroczystość nadania tytułu zaplanowano na 15 listopada podczas Święta Nauki we Wrocławiu.

Jak poinformował PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, obowiązki promotora pełnić będzie prof. Andrzej Wiszniewski, b. rektor Politechniki Wrocławskiej. Na recenzentów przewodu doktorskiego Senat Politechniki wyznaczył prof. Mirosławę Handke z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, prof. Wilibalda Winklera z Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz prof. Edmunda Wittbrodta z Politechniki Gdańskiej.

- W uzasadnieniu swojej decyzji Senat podkreślił aktywność prof. Buzka w promowaniu rozwoju nauki i nowych technologii. O jego roli w dziedzinie organizacji badań naukowych i rozwoju świadczy powierzenie mu funkcji posła sprawozdawcy VII Ramowego Programu Badań i Rozwoju Technologicznego - mówił Charytoniuk.

Prof. Buzek w swej pracy naukowej zajmował się zagadnieniami związanymi z teorią i zastosowaniami inżynierii procesowej. Opublikował ponad 100 oryginalnych prac naukowych z dziedziny wymiany masy i ciepła, oczyszczania gazów odlotowych z instalacji przemysłowych, a w szczególności odsiarczania spalin.

"Był w Polsce pionierem prac z pogranicza technologii i ekonomii, dotyczących optymalizacji ekonomicznej instalacji przemysłowych. Jego prace zostały wdrożone w kilku elektrowniach, ciepłowniach i rafineriach w Polsce" - powiedział pracownik biura prasowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Buzek zostanie doktorem honoris causa PW
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.