Być może do końca września rozpocznie się szczepienie dzieci od 5 do 12 roku życia

Być może do końca września rozpocznie się szczepienie dzieci od 5 do 12 roku życia
Fot. PAP/EPA/HOTLI SIMANJUNTAK
PAP/ kb

"Liczymy, że do końca września uda nam się rozpocząć program szczepień dla grupy wiekowej 5-12 lat" - powiedział 15 lipca rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Podczas konferencji prasowej Andrusiewicz zapytany o szczepienia dla dzieci poniżej 12. roku życia powiedział, że Ministerstwo Zdrowia oczekuje, że we wrześniu, zgodnie z obietnicami, koncern Pfizer-BioNTech przedstawi wyniki badania Europejskiej Agencji Leków, która to wyda rekomendacje w zakresie szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia.

"Wrzesień to będzie raczej rekomendacja w zakresie grupy wiekowej 5-12 lat" - powiedział rzecznik. Liczymy, że do końca roku wdrożymy szczepienia w grupie od 0,5 do 5. roku życia - dodał.

"Kwestia przedstawienia wyników badań przez koncern Pfizer-BioNTech leży nam na sercu i chcielibyśmy, żeby te badania zostały udostępnione jak najszybciej" - poinformował Andrusiewicz. Dodał, że jest to niezwykle istotne pod kątem roku szkolnego i bezproblemowego powrotu dzieci do szkół.

Obecnie w Polsce część osób dopuszczonych do Narodowego Programu Szczepień nie korzysta w ogóle z przyjęcia drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Licząc od początku czerwca liczba osób, które nie stawiły się po drugą dawkę, jest w granicach 52-53 tys, co może za kilka miesięcy spowodować kolejną falą zachorowań na COVID-19.

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Teresa Szpytma
19,85 zł
28,35 zł

Nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno

Rak rzuca wyzwanie każdemu z nas. Ty lub ktoś z Twoich bliskich usłyszeliście niepokojącą lub złą diagnozę? Jesteś w grupie podwyższonego ryzyka? A może...

Skomentuj artykuł

Być może do końca września rozpocznie się szczepienie dzieci od 5 do 12 roku życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.