"Chcemy przetestować Narodowy trzy razy"

"Chcemy przetestować Narodowy trzy razy"
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / pz

Prezes PZPN Grzegorz Lato z zadowoleniem przyjął decyzję władz Warszawy o wydaniu zgodę na organizację 29 lutego meczu piłkarskiego Polska - Portugalia na Stadionie Narodowym i ma nadzieję, że będzie to pierwszy z trzech testów tego obiektu przed Euro 2012.

- Bardzo się cieszę, że reprezentacja wreszcie zagra na Stadionie Narodowym i że będzie można sprawdzić jak wszystko funkcjonuje na tym obiekcie "od kuchni" - powiedział Lato.

Prezes PZPN wyraził nadzieję, że nie będzie to jedyny test Stadionu Narodowego przed mistrzostwami Europy i że uda się rozegrać finał Pucharu Polski oraz mecz z udziałem "jednej z czołowych europejskich drużyn klubowych".

- Chcemy, by mecze o Puchar Polski odbywały się regularnie na Stadionie Narodowym, aby stało się to już tradycją. Dobrze byłoby, gdyby jeszcze udało się rozegrać mecz z udziałem jednej z czołowych europejskich drużyn klubowych. Rywalem mogłaby być Legia albo Polonia Warszawa. Trwają rozmowy, więc nie chcę zapeszać. Kalendarz jest napięty i nie ma już terminu na mecz reprezentacji. Stadion musimy oddać do dyspozycji UEFA 9 maja - wyjaśnił Lato.

Tegoroczny finał Pucharu Polski jest zaplanowany na 24 kwietnia.

We wtorek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała o zgodzie miasta na organizację meczu Polska - Portugalia. Będzie to pierwsza impreza sportowa na Stadionie Narodowym. Kilka godzin później Lato zwołał briefing prasowy, na którym nie krył satysfakcji z tej decyzji.

- Jestem bardzo zadowolony, że pani minister Joanna Mucha dotrzymała słowa. Żałuję jedynie, że nie odbył się mecz o Superpuchar, ale to już nie moja wina. Teraz bramki i linie na boisku mają prawidłowe wymiary i nie szukajmy dziury w całym - przekonywał Lato.

Zapytany o kontrolę Ministerstwa Sportu w PZPN zapewnił, że nie ma nic do ukrycia. - Nie dostaliśmy z resortu żadnego raportu końcowego. U nas wszystko jest w porządku. Nie jest to pierwsza kontrola i na pewno nie ostatnia. Śpię spokojnie - mówił szef piłkarskiej centrali.

Największa polska arena piłkarskich mistrzostw Europy została oficjalnie otwarta 29 stycznia, ale zastrzeżenia policji wobec łączności na obiekcie uniemożliwiły rozegranie planowanego na 11 lutego spotkania o piłkarski Superpuchar między Wisłą Kraków a Legią Warszawa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Chcemy przetestować Narodowy trzy razy"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.