Ciąża niszczy etaty? Pracodawcy oskarżają
"Gazeta Wyborcza" / PAP / pz
Pracodawcy oskarżają lekarzy, że zbyt łatwo wypisują zwolnienia kobietom w ciąży - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Gazeta podaje liczne przykłady takich działań, które odbijają się niekorzystnie na firmach. Tracą one nie tylko pieniądze, ale i klientów.
Ostatnio przedsiębiorcy kilkakrotnie częściej zgłaszają, że zatrudnione u nich kobiet idą na długie zwolnienia lekarskie w czasie ciąży - potwierdza Jeremi Mordasewicz, PKPP Lewiatan, członek rady nadzorczej ZUS.
Właściciele firm mówią wprost, że zatrudnianie kobiet staje się ryzykowne.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
.webp)
.webp)
Skomentuj artykuł