Czuwanie nad trumnami ofiar w hali Torwaru

Czuwanie nad trumnami ofiar w hali Torwaru
Trumny z ciałami ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zostaną wystawione, począwszy 14 kwietnia od godz. 14 w hali na Torwarze (fot. PAP/Paweł Supernak )
PAP / mik

W środę od godz. 14 na warszawskim Torwarze rozpocznie się czuwanie modlitewne nad trumnami ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu - podał ordynariat polowy WP. Czuwanie mają koordynować kapelani ordynariatu. Uroczystość będzie miała charakter prywatny.

Trumny z ciałami ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zostaną wystawione, począwszy 14 kwietnia od godz. 14 w hali na Torwarze przy ul. Łazienkowskiej 6a w Warszawie.

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, uroczystość przeznaczona będzie dla rodzin i bliskich tych, którzy zginęli w katastrofie, będzie miała charakter prywatny.

Nie wiadomo jeszcze, ile trumien z ciałami zostanie w środę przewiezionych do Polski. We wtorek Prokuratura Generalna podała, że udało się zidentyfikować 55 z 96 ciał ofiar - co w niektórych wypadkach wymaga jeszcze potwierdzenia testami DNA.

Kuria Polowa Wojska Polskiego apeluje o czynne włączenie się w modlitewne czuwanie. Organizatorzy czuwania kierują swój apel do duchownych i świeckich, także do organistów, zespołów młodzieżowych i innych, którzy mogą pomóc w liturgii.

Duchowni proszeni są o prowadzenie modlitw, nabożeństw żałobnych, mszy świętych, różańca, o spowiadanie i duszpasterskie rozmowy z rodzinami ofiar katastrofy samolotu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czuwanie nad trumnami ofiar w hali Torwaru
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.