Czy będzie referendum w sprawie 6-latków?

PAP / drr

W przyszłym tygodniu posłowie zajmą się wnioskiem o plebiscyt w sprawie obniżenia wieku szkolnego, zapowiada "Rzeczpospolita". Pomysł poddania tej reformy pod referendum poparło niemal milion osób.

Na forum Sejmu wniosek będzie uzasadniał Tomasz Elbanowski ze stowarzyszenia i fundacji Rzecznik Praw Rodziców, które były inicjatorem akcji referendalnej. Potem posłowie zdecydują, czy zostanie on odrzucony, czy będzie dalej procedowany przez sejmową Komisję Ustawodawczą, która ewentualnie ustali jaka będzie treść pytań i przygotuje projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia referendum.

DEON.PL POLECA
Oficjalnie pomysł referendum poparła cała klubowa opozycja. Od Twojego Ruchu, poprzez SLD, Solidarną Polskę aż po Prawo i Sprawiedliwość. Ale inicjatorzy referendum mogą liczyć na dodatkowe głosy wsparcia ze strony koalicji rządzącej, twierdzi "Rz".

Reformie obniżającej wiek szkolny sprzeciwiają się przede wszystkim rodzice sześciolatków. Choć od 5 lat rząd zachęca ich, by posyłali młodsze dzieci do szkół, to odsetek tych, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie, nie przekroczył nigdy 20 proc.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy będzie referendum w sprawie 6-latków?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.