Czy maszyniści przeżyli katastrofę?

Czy maszyniści przeżyli katastrofę?
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
PAP / slo

Według prokuratora Tomasza Ozimka z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, po weryfikacji wstępnych informacji, nie można obecnie potwierdzić, że dwaj maszyniści przeżyli sobotnią katastrofę kolejową pod Szczekocinami koło Zawiercia.

Według informacji prokuratury załogę dwóch pociągów, które się zderzyły, stanowiło w sumie czterech maszynistów.

- Ze wstępnych informacji, które otrzymaliśmy od służb ratowniczych wynikało, że z maszynistów jeden został ranny i został odwieziony do szpitala, a drugi nie odniósł większych obrażeń. Jednakże w wyniku weryfikacji, która polegała na uzyskaniu danych osobowych maszynistów i weryfikacji ich w terenie przez jednostki policji, na chwilę obecną takiej informacji potwierdzić nie mogę - powiedział PAP Ozimek.

Początkowo prokurator informował dziennikarzy, że katastrofę kolejową pod Szczekocinami przeżyli dwaj maszyniści, z których jeden jest w szpitalu.

DEON.PL POLECA

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 56 zostało rannych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy maszyniści przeżyli katastrofę?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.