Deskur przechodzi do kancelarii premiera

PAP / slo

Wiceminister spraw wewnętrznych Michał Deskur, nadzorujący m.in. policję, złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Deskur ma przejść do kancelarii premiera.

- Minister Jacek Cichocki złożył wiceministrowi spraw wewnętrznych Michałowi Deskurowi propozycję przejścia do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W związku z tym wiceszef MSW złożył na ręce premiera Donalda Tuska rezygnację z zajmowanego stanowiska - powiedziała PAP Woźniak.

W poniedziałek o godz. 15 prezydent Bronisław Komorowski dokona zmian w składzie rządu. Nowym ministrem spraw wewnętrznych zostanie Bartłomiej Sienkiewicz. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Cichockiego, który zostanie szefem kancelarii premiera. To stanowisko Cichocki łączyć ma z kierowaniem Komitetem Stałym Rady Ministrów.

Michał Deskur był doradcą w gabinecie politycznym Cichockiego. Stanowisko wiceszefa MSW objął w styczniu 2012 roku, gdy premier odwołał wiceministra Adama Rapackiego.

DEON.PL POLECA

Cichocki tłumaczył wówczas, że chciał, żeby wiceministrem odpowiadającym za policję, czyli "największą strukturę wydającą najwięcej środków publicznych, była osoba będąca cywilem". Jednym z głównych zadań za które odpowiadał Deskur było zabezpieczenie piłkarskich mistrzostw Europy, których współorganizatorem była Polska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Deskur przechodzi do kancelarii premiera
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.