Dyscyplinarka za udział w wiecu Kaczyńskiego

Dyscyplinarka za udział w wiecu Kaczyńskiego
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w "PiS-owym Święcie Ludowym" w Rybczewicach (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)
"Rzeczpospolita" / PAP / drr

Pracownica sosnowieckiej skarbówki ma postępowanie dyscyplinarne za to, że publicznie poparła Jarosława Kaczyńskiego, informuje "Rzeczpospolita".

Grażyna Welon, starszy komisarz skarbowy w Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu, 1 lipca 2010 r. była na wiecu kandydata PiS na prezydenta. Jej przełożeni dowiedzieli się o tym z anonimu w grudniu. Urzędniczka nie ukrywa ani tego, że na wiecu była, ani tego, że sympatyzuje z Jarosławem Kaczyńskim, i argumentuje, że na na spotkanie z nim poszła po pracy.

Na czym więc polega problem? - Otóż Grażyna Welon jest członkiem korpusu służby cywilnej. A art. 78 ustawy o tej służbie stanowi, że takim osobom nie wolno publicznie manifestować poglądów politycznych. Zachowanie neutralności politycznej nakazuje też branżowy kodeks etyki.

Wniosek o ukaranie urzędniczki upomnieniem skierował do komisji dyscyplinarnej Izby Skarbowej w Katowicach rzecznik dyscyplinarny US w Sosnowcu. Będzie rozpatrywany właśnie we wtorek.

Sprawa ma jednak drugie dno. Jak pisze "Rzeczpospolita" Grażyna Welon jest wiceszefową regionalnej sekcji pracowników skarbowych "S". Od lat ujawnia nieprawidłowości w śląskiej skarbówce. Dzięki jej nieustępliwości w tropieniu np. zadziwiającej nieskuteczności sosnowieckich urzędników w egzekwowaniu wielomilionowych długów podatkowych po kontroli pracę stracił ówczesny naczelnik.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dyscyplinarka za udział w wiecu Kaczyńskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.