"Dziennik": W piątek nie lubią Komorowskiego

"Dziennik": W piątek nie lubią Komorowskiego
Na 10 zapytanych osób zaledwie cztery udzielają odpowiedzi, a kim jest i co myśli pozostałych sześć - nie wiemy! (fot. PAP/Leszek Szymański)
"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP / zylka

Sondaże przedwyborcze tracą na wiarygodności, ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Powodów jest kilka, a jednym z nich obserwacja, że wyniki mają pewną prawidłowość w zależności od ... dnia tygodnia.

Instytuty, które na codzień przygotowują sondaże dla partii politycznych ze zdziwieniem zauważyły pewną nietypową prawidłowość. Okazuje się, że wyniki z początku tygodnia - poniedziałku i wtorku - są tydzień w tydzień zdecydowanie korzystniejsze dla Bronisława Komorowskiego niż te z piątku.

- Nie wiemy dlaczego tak się dzieje, ale to fakt. Jeśli ten trend utrzyma się w piątek przed wyborami, do ludzi może trafić taka informacja, że oto Jarosław Kaczyński ma lepsze notowania niż marszałek Sejmu, powiedział gazecie jeden ze specjalistów zajmujących się sondażami wyborczymi.

Prof. Janusz Czapiński, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, ocenia, że w ostatnim czasie jakość sondaży - mówiąc kolokwialnie - zeszła na psy i radzi, by przestać się im przyglądać z nabożeństwem. Tym bardziej, że już od dość dawna obserwujemy trend spadkowy gotowości do udzielania odpowiedzi ankieterom. Na 10 zapytanych osób zaledwie cztery udzielają odpowiedzi, a kim jest i co myśli pozostałych sześć - nie wiemy!

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Dziennik": W piątek nie lubią Komorowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.