Dziś Dzień Matki... bezrobotnej

Dziś Dzień Matki...  bezrobotnej
(fot. ed_yourdon / flickr.com)
7 lat temu
"Rzeczpospolita" / PAP / slo

Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat do miejsc pracy dla osób z małymi dziećmi - ujawnia "Rzeczpospolita".

- Oprócz dotacji dla firm dających zatrudnienie rodzicom planujemy dopłaty do pensji dla matek lub ojców oddających dziecko do żłobka i wracających do pracy w niepełnym wymiarze - mówi wiceminister Jacek Męcina.

Rządowy program dopłat miałby ruszyć dopiero w 2014 r., ale już w przyszłym roku zostałby uruchomiony pilotaż. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić z Funduszu Pracy, który trzyma zamrożone 5 mld zł na zasiłki i wsparcie dla bezrobotnych.

- To bardzo dobry pomysł. Podczas urlopu wychowawczego kobiety tracą część kompetencji zawodowych i dlatego firmom nie opłaca się ich zatrudniać. Dotacje dawałyby czas na uzupełnienie wiedzy i umiejętności - mówi Agnieszka Chłoń-Domińczak, była wiceminister pracy.

Więcej na http://www.rp.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziś Dzień Matki... bezrobotnej
Komentarze (1)
T
teika
26 maja 2012, 13:02
A ja zamiast szkoleń i dopłat wolałabym, aby państwo umożliwiło mi bycie z moim dzieckiem i wychowywanie go do trzeciego roku życia... Wszyscy krzyczą o umożliwienie powrotu matkom do pracy, a nikt nie słucha tych, które zmuszone są do powrotu, bo z jednej pensji utrzymac się w tym kraju niestety nie da. System urlopów wychowawczych w Polsce to kpina, podobnie jak cała polityka "prorodzinna". Smutne...

Skomentuj artykuł

Dziś Dzień Matki... bezrobotnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.