Gigantyczne kolejki przed sklepami IKEA. Wejść mogą posiadacze paszportów covidowych. Pozostali muszą czekać

Gigantyczne kolejki przed sklepami IKEA. Wejść mogą posiadacze paszportów covidowych. Pozostali muszą czekać
fot. Depositphotos
Dziennik Zachodni / pk

Klienci sklepów IKEA publikują w sieci zdjęcia długich kolejek przed wejściami. Ich ominięcie i wejście do sklepu możliwe jest za okazaniem ważnego certyfikatu covidowego - informuje portal Dziennik Zachodni.

Sklepy IKEA w całej Polsce wpuszczają tylko klientów, którzy posiadają paszport covidowy. Według Dziennika Zachodniego, sklep IKEA w Katowicach, gdy tylko znalazła się w nim maksymalna liczba klientów, został zamknięty, a przed wejściem pojawili się ochroniarze. Gigantyczne kolejki ustawiały się również przed sklepem IKEA w Gdańsku.

Rozporządzenie Rady Ministrów, nie wewnętrzne przepisy

Zakupy w sklepach stacjonarnych, po osiągnięciu maksymalnej liczby klientów, możliwe są tylko po okazaniu certyfikatu - informuje Anita Ryng, dyrektorka ds. komunikacji IKEA Retail w Polsce.

- W momencie, kiedy w konkretnym sklepie IKEA osiągniemy tę liczbę klientów, musimy ograniczyć wpuszczanie kolejnych i w związku z tym mogą tworzyć się kolejki. Dodam, że do momentu osiągnięcia tego limitu wpuszczamy wszystkich klientów, nie weryfikując faktu ich zaszczepienia bądź nie. Kolejne osoby z kolejki wpuszczamy po tym, gdy sklep opuści grupa klientów, np. 30 osób wchodzi, gdy wyjdzie 30 klientów - mówi Anita Ryng w rozmowie z portalem WP.pl.

DEON.PL POLECA

Chociaż wiele osób nazywa działania IKEI "segregacją sanitarną", Anita Ryng podkreśla, że sklepy działają na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów, a nie wewnętrznych przepisów.

"Zgodnie z przepisami osoby zaszczepione, z negatywnym testem oraz ozdrowieńcy nie wliczają się w limity klientów" - informuje Dziennik Zachodni.

 

Źródło: Dziennik Zachodni / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Gigantyczne kolejki przed sklepami IKEA. Wejść mogą posiadacze paszportów covidowych. Pozostali muszą czekać
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.