Ostrzeżenie przed równoczesnym zakażeniem COVID-19 i grypą

Ostrzeżenie przed równoczesnym zakażeniem COVID-19 i grypą
Fot. Wlad_Mus/depositphotos.com
PAP/mk

Możemy mieć do czynienia ze znaczną liczba jednoczesnych zakażeń grypą i koronawirusem, a jest to szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży - taką opinię przekazał prof. Jaron Rabinovici.

Jaron Rabinovici, izraelski doktor, który odkrył fluronę - jednoczesne zakażenie wirusem grypy i SARS-CoV-2 uważa, że można się spodziewać więcej równoczesnych zakażeń - poinformował serwis The National.

Profesor Rabinovici przekazał w wywiadzie dla The National, że lekarze mogą spodziewać się większej liczby trudno wykrywalnych równoczesnych zakażeń. Jak uważa, najlepszą ochroną jest zaszczepienie się przeciwko obu wirusom. Zastrzegł, że łatwo jest się pomylić w diagnozowaniu zakażenia dwoma różnymi wirusami, szczególnie że nowe warianty Covid-19 naśladują symptomy zakażenia innymi wirusami.

Według lekarza ostatnio liczba przypadków grypy i nowych szczepów wirusa rośnie, a ich zeszłoroczna niska liczba była spowodowana izolacją i noszeniem masek.

DEON.PL POLECA

"Wiemy, że grypa to niebezpieczna choroba dla kobiet w ciąży, które łatwiej chorują i częściej umierają (z tego powodu - PAP). Przypadki Covid-19 w czasie ciąży także mogą doprowadzić do komplikacji z powodu symptomów choroby, a nie samego zakażenia wirusem" - skomentował Rabinovici.

Przypadki flurony potwierdzono jak do tej pory w USA, Brazylii, na Węgrzech i na Filipinach.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Dziurdzia

Wyzwól się z lęku, który cię paraliżuje!

Skoro określone sytuacje mogą wywołać fobie, to inne doświadczenia, a nawet już same procesy myślowe, mogą je uleczyć. To od nas zależy, na czym chcemy się koncentrować. Praktyka...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ostrzeżenie przed równoczesnym zakażeniem COVID-19 i grypą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.