Gowin: moje słowa zostały wyjęte z kontekstu

Gowin: moje słowa zostały wyjęte z kontekstu
(fot. PAP/Jakub Kamiński)
7 lat temu
KAI / mh

"W związku z przekazem medialnym, jakobym sugerował istnienie zorganizowanej formy handlu ludzkimi embrionami, oświadczam, że moje słowa zostały wyjęte z kontekstu i niezgodnie z moimi intencjami przedstawione jako wypowiedź urzędowa Ministra Sprawiedliwości" - napisał na swojej stronie internetowej Jarosław Gowin.

"W związku z tym rozważam sięgnięcie po odpowiednie środki prawne zmierzające do potwierdzenia tego zdarzenia" - dodał w oświadczeniu szef resortu sprawiedliwości.

"Jednocześnie podkreślam, iż konsekwentnie wskazuję na niemieckie prawodawstwo biomedyczne jako rozwiązania wzorcowe w Europie. Stąd też przygotowany przeze mnie w 2008 roku projekt ustawy bioetycznej oparłem na założeniach tego ustawodawstwa" - napisał Gowin na swojej stronie.

Premier Donald Tusk podczas dzisiejszej konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów poinformował, iż minister Gowin złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Gowin miał powiedzieć na posiedzeniu rządu, że doszło do manipulacji jego słów i nigdy nie twierdził, że w jednej z polskich klinik dochodziło do handlu zarodkami, eksportu zarodków do Niemiec i eksperymentów na nich.

Premier dodał, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz poinformował podczas posiedzenia rządu, że "gotowe są regulacje, dotyczące programu in vitro, który ma się w lipcu w Polsce rozpocząć".

Zdaniem premiera, jest to komunikat "ważniejszy z punktu widzenia ludzi niż czasami nieprecyzyjne czy nie do końca przemyślane sądy" jednego z ministrów jego rządu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gowin: moje słowa zostały wyjęte z kontekstu
Komentarze (1)
T
tak
23 kwietnia 2013, 18:30
Jest jasne , że chcą wykończyć Gowina. Przecież on nie pasuje do liberałów etycznych. Nie wybaczą mu oporu przeciwko związkom partnerskim, in vitro, kulturowej definicji płci. Prowokację  jak zwykle zaczęła Gazeta Wyborcza.

Skomentuj artykuł

Gowin: moje słowa zostały wyjęte z kontekstu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.