GROM pod lupą kontrolerów z MON

GROM pod lupą kontrolerów z MON
Dowódca jednostki GROM płk. Dariusz Zawadka (fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / wab

Departament kontroli Ministerstwa Obrony Narodowej rozpocznie w poniedziałek kontrolę w jednostce specjalnej GROM. Ma ona związek z doniesieniami komandosów ws. nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu m.in. w zakresie polityki kadrowej.

Kopię zawiadomienia przekazano do wiadomości m.in. resortu obrony narodowej, prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Sejmu, Najwyższej Izby Kontroli i Dowództwa Wojsk Specjalnych.

Szef MON Bogdan Klich, po zapoznaniu się z pismem, zdecydował 19 lutego o uruchomieniu przez odpowiedni departament resortu kontroli w GROM. Polecił wówczas także szefowi SGWP "uporządkowanie spraw w wojskach specjalnych".

W związku z decyzjami ministra, 26 lutego z Zawadką i dowódcą Wojsk Specjalnych gen. Włodzimierzem Potasińskim spotkał się szef SGWP gen. Franciszek Gągor.

Termin zakończenia kontroli, która rozpoczyna się 1 marca, nie został określony. - Są konkretne zarzuty, (...) są informacje od dowódcy - głos "za", głos "przeciw". Trzeba je bardzo precyzyjnie zbadać, wyjaśnić i podjąć decyzje, (...) jeśli takowe będą potrzebne - zapowiadał w ubiegłym tygodniu rzecznik MON Janusz Sejmej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

GROM pod lupą kontrolerów z MON
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.