Wojna domowa w GROM. MON skontroluje

Wojna domowa w GROM. MON skontroluje
"Rzeczpospolita"/ PAP / mik

Jeden z oficerów GROM złożył doniesienie do prokuratury na szefa tej jednostki płk. Dariusza Zawadkę - ustaliła "Rzeczpospolita".

Według gazety, zawiadomienie to efekt zmian personalnych w jednostce. W ostatnich miesiącach Zawadka zwolnił kilku doświadczonych na misjach w Iraku i Afganistanie oficerów. Sprawą zajęła się Wojskowa Prokuratura.

- Jeszcze nigdy oficer nie pozywał dowódcy. Nastroje wśród żołnierzy są coraz gorsze - mówi "Rz" jeden z komandosów. Sam Zawadka zarzuty uważa za bezpodstawne.

Departament kontroli Ministerstwa Obrony Narodowej, na polecenie szefa resortu Bogdana Klicha, przeprowadzi od pierwszego marca kontrolę w jednostce specjalnej GROM - powiedział PAP w środę rzecznik MON Janusz Sejmej.

Jak dodał, kontrola będzie dotyczyła sytuacji w jednostce, w związku z doniesieniem złożonym przez komandosów do prokuratury. Poinformował również, że dowódca GROM-u - płk Dariusz Zawadka - złożył ministrowi wyjaśnienia w tej sprawie, w których zaprzeczył zarzutom i zapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko autorom doniesienia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Wojna domowa w GROM. MON skontroluje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.