Henryk Stokłosa skazany na osiem lat więzienia

Henryk Stokłosa skazany na osiem lat więzienia
(fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
PAP / drr

Sąd Okręgowy w Poznaniu aresztował w czwartek skazanego nieprawomocnie na karę ośmiu lat pozbawienia wolności byłego senatora Henryka Stokłosy. Sąd uznał, że oskarżony może uciec ze względu na wysoki wymiar wymierzonej mu kary.

Skazany był przygotowany na taką decyzję sądu i - jak powiedział przed procesem - jest już spakowany na wypadek aresztowania.

Proces byłego senatora zaczął się w kwietniu 2009 r. Według prokuratury Stokłosa w latach 1989-2005 uzyskiwał nienależne wielomilionowe umorzenia podatkowe dzięki powiązaniom ze skorumpowanymi urzędnikami resortu finansów (mają już oddzielny proces), a także z sędzią sądu administracyjnego z Poznania.

Inni oskarżeni w tym procesie - była księgowa Stokłosy Elżbieta N., która miała pomagać mu w korupcji i w wyłudzeniu funduszy europejskich - została skazana na 2 lata więzienia w zawieszeniu na pieć lat, a sędzia sądu administracyjnego, który wziął 40 tys. łapówki od Stokłosy, został skazany na 1,5 roku więzienia i grzywnę w wysokości 50 tys. zł.

Wyroki nie są prawomocne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Henryk Stokłosa skazany na osiem lat więzienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.