Ile osób może być w kościele? Nastąpiła zmiana przepisów

Ile osób może być w kościele? Nastąpiła zmiana przepisów
Fot.: YAYImages/depositphotos.com
Wtorek, 16:16
KAI/tkb

Od 4 maja rząd zmienia niektóre obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. W kościołach została zwiększona liczba osób mogących uczestniczyć w liturgiach bądź nabożeństwach. Zmiany objęły także uczniów szkół klas I-III, galerie handlowe oraz branżę imprezową.

"W miarę możliwości zalecamy oczywiście noszenie maseczki, szczególnie w kościele, czyli w pomieszczeniu wewnętrznym, a prawdopodobnie w najbliższym czasie będziemy chcieli, jeśli jest konieczność jakiejś zmiany, dopracować szczegółowe zasady. Zajmie się tym sanepid i Główny Inspektor Sanitarny" - mówił 28 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 4 maja w kościołach będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 mkw. a nie jak dotychczas 1 osoba na 20 mkw. Także od dziś do pełnej nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas 1-3, a kolei od 15 maja zostanie wprowadzona nauka hybrydowa w klasach 4-8 szkół podstawowych oraz 1-4 ponadpodstawowych.

Więcej informacji na temat zmian w obostrzeniach wprowadzonych od 4 maja na terytorium Polski mogą przeczytać Państwo w artykule poniżej.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ile osób może być w kościele? Nastąpiła zmiana przepisów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.