Ile Polacy wydają na grilla? Te kwoty nie są takie małe

Ile Polacy wydają na grilla? Te kwoty nie są takie małe
Na grilla Polacy najczęściej wybierają mięso. Fot. Alexander Raths / Depositphotos.com
PAP/ mł

Z badania wynika, że w tym roku 89 proc. konsumentów zaopatrujących się w produkty na grilla szuka ich na promocjach, a ponad dwie trzecie Polaków jednorazowo wydaje na produkty na grilla od 50 do 150 zł. 

Z sondażu przeprowadzonego przez UCE Research i Grupę Blix wynika, że 36,6 proc. Polaków jednorazowo wydaje produkty spożywcze na grilla od 50 do 100 zł, kolejne 30,8 proc. ankietowanych wydaje na to od 100 do 150 zł. Kwotę od 150 do 200 zł zadeklarowało 14,5 proc., kolejne 7,8 proc. respondentów wydaje mniej niż do 50 zł. Łącznie 8,6 proc. respondentów zadeklarowało wydatki grillowe na poziomie powyżej 200 zł, a 1,7 proc. ankietowanych nie potrafiło określić sumy przeznaczanej na ten cel.

Według Krzysztofa Łuczaka z Grupy Blix, grillowanie jest powszechne i nie wiąże się z wysokimi wydatkami. "Może być porównywalne z większym obiadem przygotowywanym w domu dla siebie i gości. Grillowanie to poza posiłkiem również sposób na atrakcyjne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi, dlatego jest takie popularne w Polsce, szczególnie podczas ciepłych weekendów i dni wolnych od pracy" – ocenił Łuczak.

Z badania wynika, że najchętniej kupowanym przez Polaków produktem na grilla jest mięso, 83,6 proc. Polaków wskazało m.in. na karkówkę lub pierś z kurczaka. Niewiele mniej - 82,5 proc. wskazało na kiełbasę . Dla 73,6 proc. obowiązkowym dodatkiem do grilla jest także ketchup, a chleb dla 65,5 proc. respondentów. Na piwo wskazało 62,1 proc., a musztardę nieco ponad połowa - 54,5 proc. pytanych. Na produkty wegetariańskie i wegańskie wskazało 6,8 proc. Polaków. Z badania wynika też, że w tym roku 89 proc. konsumentów zaopatrujących się w produkty na grilla szuka ich na promocjach.

Badanie zostało przeprowadzone w pierwszym tygodniu czerwca br. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) przez UCE Research i Grupę BLIX na próbie 1269 dorosłych Polaków odpowiedzialnych w swoich domach za codzienne zakupy.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
S. Anastazja Pustelnik FDC

Wielka księga specjałów Siostry Anastazji to ponad 400 sprawdzonych przepisów na przystawki, zupy, sałatki, dania mięsne, rybne i warzywne. A co najważniejsze, przyrządzisz je ze składników dostępnych w każdym sklepie. To przepisy dla każdego i...

Skomentuj artykuł

Ile Polacy wydają na grilla? Te kwoty nie są takie małe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.