IMGW: ostrzeżenia przed upałami dla trzech województw

IMGW: ostrzeżenia przed upałami dla trzech województw
(fot. pl.depositphotos.com)
PAP / jp

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w środę przed upałami do 32 stopni Celsjusza w woj. lubuskim i w zachodnich powiatach woj. wielkopolskiego, a także we wschodnich powiatach zachodniopomorskiego.

Ostrzeżenia przed upałami obejmuje całe woj. lubuskie, zachodnie powiaty Wielkopolski i wschodnie powiaty woj. zachodniopomorskiego. Temperatura może się tam wahać od 29 st. do 32 st. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 16 st. do 18 st.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca, by w związku z upałami ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy.

Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

DEON.PL POLECA

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest wtedy ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

IMGW: ostrzeżenia przed upałami dla trzech województw
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.