Internauci zdecydowali. Ich zdaniem to najmądrzejsza książka roku

Internauci zdecydowali. Ich zdaniem to najmądrzejsza książka roku
(fot. Mando / shutterstock.com)
3 lata temu
Logo źródła: MANDO Gazeta Wyborcza / ml

Publikacja otrzymała nagrodę społeczności akademickiej UJ i nagrodę internautów.

"Sen Alicji, czyli jak działa mózg", ukazała się nakładem wydawnictwa Mando pod redakcją śp. prof. Jerzego Vetulaniego, Marii Mazurek i Marcina Wierzchowskiego.

"Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem. Sen Alicji podarował czytelnikom profesor Jerzy Vetulani. Był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również gawędziarzem prosto i zabawnie wyjaśniającym sekrety nauki. Rewelacyjnie zilustrowana opowieść Profesora to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu" - czytamy o książce na stronie wydawcy.

Internauci zdecydowali. Ich zdaniem to najmądrzejsza książka roku - zdjęcie w treści artykułu

"Nie wszyscy umieją opowiadać językiem zrozumiałym dla dzieci o sprawach zrozumiałych dla dorosłych, i to tylko niektórych. Tę umiejętność miał z pewnością prof. Vetulani, a ta książka jest tego dobitnym dowodem!" - napisał o książce Michał Rusinek.

>>Gdzie w człowieku jest dusza? [ROZMOWA]<<

Nagroda dla książki wydawnictwa Mando została wręczona w ramach finału konkursu na Mądrą Książkę Roku. Gala odbyła się w czwartek, w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

"Nagrodę za najlepszą książkę dla dorosłych odebrał brytyjski paleontolog Michael Benton za publikację «Gdy życie prawie wymarło. Tajemnica największego masowego wymierania w dziejach Ziemi»" - czytamy w krakowskiej edycji "Gazety Wyborczej".

Internauci zdecydowali. Ich zdaniem to najmądrzejsza książka roku - zdjęcie w treści artykułu nr 1

Nagrodę dla najlepszej książki dla dzieci otrzymała Catherine Ripley za "Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata".

>>Historia niezwykłej przyjaźni Jana Pawła II i kontrowersyjnego profesora<<

Partnerami konkursu są "Gazeta Wyborcza" i krakowska księgarnia De Revolutionibus. Books & Cafe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski
25,94 zł
39,90 zł

To się w głowie mieści!

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki...

Skomentuj artykuł

Internauci zdecydowali. Ich zdaniem to najmądrzejsza książka roku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.