Janusz Piechociński grozi odejściem z rządu

Janusz Piechociński grozi odejściem z rządu
(fot. PAP/Paweł Supernak)
"Rzeczpospolita" / PAP / slo

Wygląda na to, że kolejna fala kryzysu będzie dramatyczna. Jeśli moje pomysły nie będą honorowane, to odejdę. Nie zamierzam być malowanym wicepremierem - mówi "Rzeczpospolitej" lider PSL Janusz Piechociński.

Emocjonalna wypowiedź ministra gospodarki to sygnał, że tak źle w jego relacjach z premierem Donaldem Tuskiem jeszcze nigdy nie było - podkreśla "Rz". I wylicza, że bez wiedzy Piechocińskiego premier usunął z rządu ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego, nie pokazał mu też raportu szefa MSW ws. okoliczności podpisania memorandum między EuRoPol Gazem a Gazpromem.

DEON.PL POLECA

Jak zaznacza gazeta, to dowód, że współpraca na linii Tusk-Piechociński mocno szwankuje. Na stwierdzenie "Rz", iż wśród polityków PO jest przekonanie, że po aferze gazowej wicepremier ocalił głowę tylko dlatego, że jest szefem koalicyjnego PSL, Piechociński odparł: "Niech mówią, co chcą". "Ja nie wzniecam co tydzień nowych konfliktów. Nie biegam z wiaderkiem z szambem" - mówił o ciosach, które dostaje od koalicjanta.

Jednocześnie zaznaczył, że uzgodnił z premierem, iż jeśli raport MSW wskaże odpowiedzialność przedstawicieli PO, to Tusk sam to załatwi. Miałem zostać włączony, gdyby odpowiedzialny byłby ktoś z PSL - powiedział Piechociński.

Więcej na http://www.rp.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Janusz Piechociński grozi odejściem z rządu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.