Kampania społeczna, która (dosłownie) zapiera dech w piersiach

Kampania społeczna, która (dosłownie) zapiera dech w piersiach
(fot. materiały prasowe)
Aleteia Polska / ml

Co łączy Szymona Hołownię, Magdę Gessler, ks. Adama Bonieckiego, Krzysztofa Zanussiego, Ewę Ewart, i Sydneya Polaka? Wszyscy wzięli udział w kampanii, która walczy o prawo nas wszystkich.

W czasie szczytu klimatycznego w Katowicach (COP24) miała miejsce premiera społecznej kampani antysmogowej. "Ich skrzywione miny mają zwrócić uwagę na to, że jeśli nic nie zmienimy, niedługo po prostu się udusimy. Bo zawartość <<powietrza w powietrzu>> drastycznie spada" - informuje Aleteia Polska.

Szymon Hołownia w "Onet Rano": w Polsce z powodu smogu ginie tyle samo dzieci, co z powodu aborcji >>

Akcja nosi nazwę "Pierwsza doba bez smogu". Co prawda zaczęła funkcjonować już 15 listopada, ale dopiero na COP24 miała swoją premierę. Jak podaje portal Aletia Polska, do akcji może dołączyć każdy. Wystarczy, że na Instagramie opublikujesz wideo, na którym robisz to samo, co bohaterowie oryginału, czyli wstrzymasz oddech. Koniecznie oznacz w poście @wstrzymajsmog.

Akcja ma prosty cel: pokazanie, że jeśli nie chcemy aktualnie wdychać smogu, to najlepszym rozwiązaniem jest… brak oddychania w ogóle.

Z danych Europejskiej Agencji Środowiska wynika, że każdego roku z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera ponad 46 tys ludzi. Spośród 25 najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie, aż 19 jest w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv
20,94 zł
29,90 zł

Ta książka to dobra pomoc w wychowaniu do szacunku dla życia, dla dobra i piękna, a także pogłębione wsparcie w kształtowaniu wrażliwego sumienia, z którego wyrasta właściwa postawa względem środowiska naturalnego. Niech wyrazem naszej odpowiedzialności...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kampania społeczna, która (dosłownie) zapiera dech w piersiach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.