Kim jest najstarsza Polka? Niedawno świętowała swoje urodziny

Kim jest najstarsza Polka? Niedawno świętowała swoje urodziny
Fot. Dziennik Zachodni / Youtube
tvn24.pl / kb

Tekla Juniewicz jest obecnie najstarszą Polką i drugą najstarszą żyjącą osobą na świecie. Niedawno obchodziła swoje urodziny. Ile ma aktualnie lat?

Tekla Juniewicz - najstarsza Polka

Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 roku we wsi Krupsko w Austro-Węgrzech, obecnie na terenie Ukrainy. Ma pięcioro wnuków, czworo prawnuków i czworo praprawnuków. 

Jak ze zdrowiem najstarszej Polki? Do 111. roku życia była zupełnie samodzielna. "Teraz coraz częściej śpi, ale cały czas trzeźwo myśli, obserwuje świat, wspomina" - zapewnia wnuk.

116-latka zajmuje pierwsze miejsce na liście najdłużej żyjących Polaków w historii. Jak odnotował portal Najstarsi Polacy, kobieta jest pierwszą osobą w Polsce, która osiągnęła kolejno wiek: 112, 113, 114, 115 i 116 lat. Zajmuje też drugie miejsce w zestawieniu najstarszych żyjących osób świata. Dłużej od niej żyje tylko Lucile Randon, 118-letnia zakonnica z Francji.

Źródło: tvn24.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Pan stworzył nas wolnymi – i dzięki temu zdolnymi do miłości

Cudowność działania Boga w naszym życiu nie polega „jedynie” na tym, że czyni nas On wolnymi (zewnętrznie, wewnętrznie); chodzi o to, że czyni nas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kim jest najstarsza Polka? Niedawno świętowała swoje urodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.