Kolejna prowizorka przed Euro 2012

Kolejna prowizorka przed Euro 2012
Projekt stadionu w Warszawie (fot. euroe2012.org.pl)
"Życie Warszaw" / PAP / drr

W Warszawie przybywa prowizorek związanych z Euro 2012 czyli piłkarskimi mistrzostwami Europy - pisze "Życie Warszawy".

Wygląd Emilii Plater ma się poprawić. ZDM przygotowuje się do remontu odcinka między Al. Jerozolimskimi a ul. Twardą. Prace planowane są w lipcu i sierpniu, kiedy ruch jest najmniejszy. Drogowcy idą jednak na łatwiznę: chcą po prostu przykryć wyboistą nawierzchnię z kostki dywanikiem asfaltowym.

To już kolejna prowizorka związana z Euro 2012. Przedstawiciele władz Warszawy zapowiadali bowiem, że w 2010 roku ul. Emilii Plater przejdzie gruntowną przebudowę. Na wysokości Sali Kongresowej miał powstać dwupoziomowy parking na 700 miejsc. Środkiem ulicy - w miejscu dzisiejszych miejsc parkingowych - powinien prowadzić buspas. Nic z tego - pozostał tylko asfaltowy dywanik.

Oto kolejne prowizorki na Euro 2012, które wylicza "Życie Warszawy".

Otoczenie Stadionu Narodowego - tutaj miały powstać m.in. hotele i centrum konferencyjne z prawdziwego zdarzenia. Ale podczas Euro 2012 będzie tylko stadion (jeśli Narodowe Centrum Sportu dotrzyma terminu). Urzędnicy twierdzą, że taki scenariusz wymusiła UEFA. Powód - obawa przed budowlanym rozgardiaszem podczas mistrzostw.

Plac Trzech Krzyży - nie będzie podziemnego parkingu na kilkaset aut. W latach 2011 i 2012 ratusz planuje przebudować tylko plac "na górze", upodabniając go standardem do reszty Traktu Królewskiego. Po Euro 2012 plac ma zostać ponownie rozkopany. Powód - budowa parkingu.

Największe dworce PKP - spektakularne fiasko kolejarskich planów. Do Euro 2012 Dworzec Centralny przejdzie lifting (wielkie mycie, usunięcie bud z kebabem i nowa aranżacja hali głównej). Na Wschodnim PKP obiecują odnowić halę główną i perony dalekobieżne. Na Zachodnim prawdopodobnie nic się nie zmieni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kolejna prowizorka przed Euro 2012
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.