Komorowski: Wyciągnąć wnioski z powodzi

Komorowski: Wyciągnąć wnioski z powodzi
Bronisław Komorowski powtórzył, że nie ma powodu do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej (fot. PAP/Paweł Supernak)
polskieradio.pl / zylka

Jest sześć ustaw pozwalających na wykup gruntów pod drogi lub stadiony na Euro 2012, ale nie ma ustawy pozwalającej kupować grunty pod urządzenia hydrotechniczne. Teraz ma się to zmienić i to w trybie pilnym - mówił dziś rano w radiowej Jedynce Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski, kandydat PO na prezydenta, zapowiedział w "Sygnałach Dnia", że w ciągu kilku dni będą gotowe projekty dwóch specustaw powodziowych. Pierwsza ma umożliwić szybki wykup gruntów pod budowę zbiorników retencyjny6ch. Druga ustawa ma w przyszłości uniemożliwić budowę na terenach zalewowych. - Tak jest w Polsce, ze jeśli gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego to może wydać pozwolenie na budowę na terenie zagrożonym i efekt jest taki, jaki mamy dzisiaj - mówi marszałek Sejmu, wykonujący też obowiązki prezydenta.

Po konsultacji z ugrupowaniami politycznymi projekty mogą trafić do Sejmu. Marszałek nie wykluczył zwołania nawet specjalnego posiedzenia Izby w tej sprawie. O tych projektach mówiono podczas wczorajszego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Bronisław Komorowski powtórzył, że nie ma powodu do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej. - To rząd wprowadza taki stan i premier jeśli uzna to za potrzebne, to taki stan wprowadzi. Ale na razie nie widzę potrzeby - mówi marszałek. Dziś w Sejmie Premier Tusk przedstawi informację o sytuacji powodziowej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Komorowski: Wyciągnąć wnioski z powodzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.