Konsultacje prezydenta z klubami ws. emerytur

Konsultacje prezydenta z klubami ws. emerytur
(fot. PolandMFA/flickr.com)
PAP / psd

 Doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz wyraził w środę przekonanie, że prezydent Bronisław Komorowski spotka się kolejny raz z przedstawicielami klubów parlamentarnych ws. reformy emerytalnej. Nałęcz zaznaczył jednak, że nie wyznaczono jeszcze daty takich rozmów.

"Jestem głęboko przekonany, że (....) jeszcze nie raz prezydent spotka się z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Przecież dyskusja o reformie emerytalnej dopiero się zaczyna" - powiedział w środę w radiowej Trójce prof. Nałęcz.

Doradca prezydenta podkreślił, że prezydent będzie bardzo aktywnym uczestnikiem debaty w kwestii reformy emerytalnej.

"Parlament jest bardzo ważnym podmiotem decyzyjnym w tej sprawie. Widać, że o porozumienie w tej kwestii trudno. Na pewno prezydent dołoży starań, by pracować na rzecz optymalnego rozwiązania" - stwierdził prof. Nałęcz. Zaznaczył jednocześnie, że Komorowski opowiada się za budowaniem porozumienia w sprawie emerytur.

Na początku lutego prezydent rozmawiał z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych o reformie emerytalnej. Parlamentarzyści na spotkaniu z prezydentem przedstawili w tej sprawie swoje propozycje. Podczas konsultacji Komorowski apelował do partii o porozumienie w kwestii emerytur.

DEON.PL POLECA

W połowie lutego premier ogłosił przekazanie do konsultacji społecznych projektu reform w systemie emerytalnym. Główną zmianą jest podniesienie wieku emerytalnego do 67. roku życia dla kobiet i mężczyzn. Projekt zakłada, że od 2013 r. wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn, co cztery miesiące podwyższany byłby o kolejny miesiąc, co oznaczałoby, że z każdym rokiem będziemy pracować dłużej o trzy miesiące. W ten sposób docelowy poziom 67 lat w przypadku mężczyzn osiągnięty miałby zostać w roku 2020, a kobiet - w 2040.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Konsultacje prezydenta z klubami ws. emerytur
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.