Kopacz: Tusk byłby świetnym kandydatem na prezydenta

Kopacz: Tusk byłby świetnym kandydatem na prezydenta
(fot. 360b / Shutterstock.com)
PAP / ml

Ewentualny start Donalda Tuska w wyborach prezydenckich będzie "z natury rzeczy" wymuszać na opozycji współpracę - ocenił we wtorek w Poznaniu Grzegorz Schetyna. Lider PO odniósł się do słów Ewy Kopacz, że Tusk byłby najlepszym kandydatem opozycji na prezydenta.

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" b. premier stwierdziła, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej mógłby być wspólnym kandydatem opozycji w wyborach prezydenckich. "Lepszego kandydata zjednoczona opozycja nie znajdzie" - powiedziała b. premier zastrzegając, że najpierw sam Donald Tusk musiałby wyrazić zgodę.
Pytany o tę wypowiedź Kopacz lider Platformy Obywatelskiej stwierdził we wtorek w Poznaniu, że ewentualnej kandydaturze Tuska sprzyjać powinien polityczny kalendarz.
"Że będzie świetnym prezydentem Polski w przyszłości - w to wierzę. Natomiast to kwestia dobrej koincydencji czasowej, bo on, jestem przekonany, zakończy swój mandat (szefa Rady Europejskiej) pod koniec 2019 roku, a wybory prezydenckie są wiosną 2020 roku. Uważam, że to z natury rzeczy będzie też wymuszać ze strony opozycji budowanie otwartej współpracy a jednocześnie skutecznego pomysłu na to, by wygrać z kandydatem PiS, z obecnym prezydentem. Tak, to jest wyzwanie" - ocenił lider PO.
Grzegorz Schetyna przyjechał do Poznania, by wziąć udział w regionalnej konwencji programowej partii.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kopacz: Tusk byłby świetnym kandydatem na prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.