Kosicki: złożę zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Białegostoku

Kosicki: złożę zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Białegostoku
(fot. PAP/Artur Reszko)
10 miesięcy temu
PAP / ms

Złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego zapowiedział w poniedziałek marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. W jego ocenie prezydent powinien był wydać decyzję o zakazie marszów.

W poniedziałek po południu na konferencji prasowej Kosicki odniósł się do sobotniego Marszu Równości w Białymstoku i potępił chuligańskie zachowania, do jakich doszło w trakcie trwania marszu.

"Wielokrotnie informowałem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że może dojść do sytuacji niebezpiecznej 20 lipca w Białymstoku. (...) Pan prezydent dostawał pisma z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, choćby pismo z 15 lipca, gdzie wskazywano na to, że jeżeli dojdzie do przemarszu zgodnie z jego pierwotną trasą, może dojść do konfrontacji różnych środowisk, może dojść do pewnego niebezpieczeństwa" - mówił Kosicki i dodał, że w swoich pismach także wskazywał, że może być niebezpiecznie. Marszałek mówił też, że swoje obawy zgłaszały m.in. organizacje pozarządowe.

"Będę zgłaszał do prokuratury w Białymstoku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków. To niedopełnienie polega na tym, że pan prezydent nie wydał decyzji o zakazie marszów, a mógł je, w mojej ocenie, wydać" - mówił Kosicki. Zapowiedział, że dokumenty powinny być gotowe we wtorek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kosicki: złożę zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Białegostoku
Komentarze (5)
23 lipca 2019, 13:19
Wyjątkowo pokręcone rozumowanie pana wojewody, jakby mylił, albo udawał że myli, skutki z przyczynami. Ale wojewoda to reprezentant rządu w terenie, więc po prostu broni interesów klasy którą reprezentuje. Dobro publiczne tych ludzi nie interesuje. W świecie tych ludzi, nie jest winien bysior co piąchamim, kopniakami i pałką okłada ofiarę, ale winna jest ofiara, która się pcha tam chadzają bysiory.
23 lipca 2019, 14:05
W artykule jest mowa o marszałku województwa Podlaskiego a nie o wojewodzie Podlaskim :P
23 lipca 2019, 11:17
Jak dzieci w piaskownicy. Jeden na drugiego donosi do prokuratury. I tak nic z tego nie będzie :P
Krzysztof Seremak
Krzysztof Seremak
23 lipca 2019, 09:13
Obecna władza ma ciekawą taktykę bo najpierw wznieca pożar a później udaje ,że go gasi.
23 lipca 2019, 08:22
Pan prezydent Białegostoku nie mógł wydać zakazu marszu, bo PO - która go tam posadziła, promuje takie marsze - jako sposób na walkę z rządem. To wyborcy POwinni się zastanowić, na kogo głosują.

Skomentuj artykuł

Kosicki: złożę zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Białegostoku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.