Kowalczyk i Stoch Małopolaninami Roku 2014

Kowalczyk i Stoch Małopolaninami Roku 2014
(fot. PAP/Grzegorz Momot)
PAP / slo

Ubiegłoroczni mistrzowie olimpijscy z Soczi Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch zostali laureatami tytułu Małopolanina Roku 2014 przyznawanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski (SGiPM).

Jak poinformował w czwartek przewodniczący stowarzyszenia Kazimierz Barczyk, tytuł został przyznany sportowcom za "zasługi w propagowaniu sportu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży oraz lata sportowych wzruszeń".

- Swoimi medalami i osiągnięciami sportowymi zdeklasowali w zeszłym roku innych pretendentów do tytułu. My, jako Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski mogliśmy tylko jednogłośnie przyznać im wyróżnienie przysługujące wybitnym Małopolanom - zaznaczył Barczyk.

Przypomniał, że zarówno Kowalczyk, jak i Stoch urodzili się i mieszkają na terenie Małopolski: biegaczka narciarska w Kasinie Wielkiej w Beskidzie Wyspowym, a skoczek w Zębie na Podhalu.

Wręczenie wyróżnienia nastąpi podczas tradycyjnej uroczystości organizowanej corocznie w auli Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego w terminie dogodnym dla sportowców.

Tytuł Małopolanina Roku, przyznawany od 1995 roku przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski osobom urodzonym w Krakowie lub Małopolsce, i tym, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju regionu i kraju, otrzymało już blisko 40 osób: artystów, naukowców, polityków, duchownych i sportowców. Z przedstawicieli sportu byli to Robert Korzeniowski i Adam Małysz. Tytuł Małopolanina Wszechczasów przyznano Janowi Pawłowi II.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kowalczyk i Stoch Małopolaninami Roku 2014
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.