Lech Wałęsa trafił do szpitala

Lech Wałęsa trafił do szpitala
(fot. praszkiewicz / shutterstock.com)
PAP / kk

Lech Wałęsa trafił w sobotę do szpitala w Gdańsku z powodu problemów z krążeniem - potwierdził syn b. prezydenta, Jarosław. Przyznał, że wyniki niektórych z badań są "niepokojące".

Nie wiadomo, czy Wałęsa weźmie udział w kontrmanifestacji smoleńskiej - co wcześniej zapowiadał.
Syn byłego prezydenta, europoseł Jarosław Wałęsa potwierdził w sobotę, że Lech Wałęsa jest hospitalizowany w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, na oddziale kardiologii. Poinformował, że jego ojciec trafił do szpitala z powodu problemów z krążeniem. Prezydent na swoim profilu na portalu społecznościowym opublikował zdjęcia z pobytu w szpitalu.
Jarosław Wałęsa przyznał, że wyniki niektórych z przeprowadzonych badań są "niepokojące" i niewykluczone, że Lech Wałęsa będzie musiał pozostać w szpitalu dłużej. Europoseł podkreślił, że to lekarze zdecydują, czy prezydent będzie mógł wziąć udział w zgromadzeniu w najbliższy poniedziałek.
Na 10 lipca były prezydent planował udział w tzw. kontrmiesięcznicy smoleńskiej w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Jak zapowiadał, m.in. wraz z Władysławem Frasyniukiem, działaczami ruchu Obywatele RP miał demonstrować w obronie prawa do zgromadzeń.
Kilka lat temu media donosiły, że były prezydent jest po wszczepieniu rozrusznika serca, boryka się z chorobą wieńcową, ma niewydolność lewej komory serca, cukrzycę typu 2 i retinopatię.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Lech Wałęsa trafił do szpitala
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.