Małopolskie: trzeci tydzień poszukiwań zaginionej mieszkanki Kęt

Małopolskie: trzeci tydzień poszukiwań zaginionej mieszkanki Kęt
Fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP/kb

Już trzeci tydzień trwają intensywne poszukiwania Kseni Wysogląd, 41-letniej mieszkanki Kęt. Dotychczas nie natrafiono na żaden ślad.

Kobieta zaginęła 13 lutego. Do tej pory przeszukano m.in. rejon gór i koryta rzek – podała w piątek rzecznik oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka.

- Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy GOPR oraz rodzina intensywnie poszukują zaginionej. Spenetrowano już m.in. ponad 30 km brzegów oraz koryta rzeki Soły, od zapory w Czańcu aż do Broszkowic, czyli do ujścia Soły do Wisły. W działaniach poszukiwawczych uczestniczyło 85 policjantów z Krakowa, Oświęcimia i Kęt, a także strażacy OSP z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w Kętach. Nie natrafiono na żaden ślad zaginionej - poinformowała Małgorzata Jurecka.

Już kilkukrotnie przeszukano rozległe okolice w rejonie Kęt i Oświęcimia, a także okoliczne góry: Żar, Kocierz i Palenicę, gdzie zaginiona lubiła wędrować.

- W akcji wykorzystano psy wyszkolone do poszukiwania ludzi, drony, quady, a także helikopter - dodała rzeczniczka oświęcimskiej policji. Śledczy przeanalizowali również nagrania monitoringu miejskiego. Niestety, do dziś bez efektu.

Ksenia Wysogląd ma167 cm, ma średniej budowy ciało, włosy blond, oczy niebieskie. Z domu wyszła ubrana w czarną kurtkę typu górskiego, czarne getry, czarne górskie kozaki.

Przypomnijmy, 13 lutego kobieta wyszła rano z mieszkania w Kętach. Od tego momentu nie nawiązała kontaktu z rodziną.

- Apelujemy do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu zaginionej, o kontakt z policjantami z Kęt pod numer telefonu 47 8326500 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu alarmowego 112 – powiedziała Małgorzata Jurecka.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Harmony Trejo
39,00 zł

Projekt Gorzkie Żale w wykonaniu Harmony Trejo jest próbą przeniesienia barokowych melodii nabożeństwa Gorzkich żali na grunt muzyki improwizowanej. Muzyka łączy w sobie szacunek do mistycznego klimatu pieśni oraz świeże podejście do improwizacji. Efektem jest...

Skomentuj artykuł

Małopolskie: trzeci tydzień poszukiwań zaginionej mieszkanki Kęt
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.