Mieszkańcy Ostrołęki nie zobaczą "Kleru". Kino nie uwzględniło go w repertuarze

Mieszkańcy Ostrołęki nie zobaczą "Kleru". Kino nie uwzględniło go w repertuarze
(fot. Fragment filmu "Kler" / Materiały dystrybutora / youtube.com)
"Moja Ostrołęka" / "Wirtualna Polska" / pk

"W mieście, którego patronem jest św. Jan Paweł II, nie ma miejsca na filmy ukazujące Kościół w złym świetle".

Mieszkańcy Ostrołęki nie zobaczą filmu "Kler", a na pewno nie będą mogli tego zrobić w pierwszych dniach po premierze. Jak podaje "Moja Ostrołęka", jedyne znajdujące się w mieście kino, nie uwzględniło filmu Smarzowskiego w swoim repertuarze.

Ks. Isakowicz-Zaleski obejrzał cały "Kler". "Nawiązania do konkretnych duchownych są bardzo wyraźne">>

- Dzwoniłem do kina Jantar, żeby dowiedzieć się czy będą seanse filmu "Kler" Smarzowskiego. Jak wielkie było moje zdziwienie kiedy pani poinformowała mnie, że filmu w naszym kinie nie będzie można wcale zobaczyć. Aż mnie zatkało. Na pytanie "dlaczego?" pani odpowiedziała, że trzeba zapytać kierownictwo - pisze oburzony czytelnik portalu.

DEON.PL POLECA

Jak informuje portal "Wirtualna Polska", kino Jantar w Ostrołęce "prowadzone jest przez ośrodek kultury, a repertuar ma dyktować prezydent z PiS, były katecheta".

Ks. Andrzej Luter: nikt jeszcze filmu nie widział, a już wiadomo wszystko>>

"W mieście, którego patronem jest św. Jan Paweł II, nie ma miejsca na filmy ukazujące Kościół w złym świetle" - skarży się portal "Moja Ostrołęka" i dodaje, że nie jest to pierwsza sytuacja, w której znajdujące się w miejskim Centrum Kultury kino Jantar, nie uwzględnia w swoim repertuarze kontrowersyjnej produkcji. Podobnie było w przypadku "50 twarzy Greya". Jak się później okazało, kino nie przekazywało widzom prawdziwych informacji twierdząc, że wina leży po stronie dystrybutora. Ostatecznie kierownik kina osobiście przeprosił widzów i dystrybutora za podawanie nieprawdziwych informacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Douglas Hyde

Pasjonująca biografia założyciela Małego Dzieła Boskiej Opatrzności

Opiekował się bliźnimi, jak to i inni czynią, dążył do sprawiedliwości społecznej, ale jego nadzwyczajna siła i moc tkwiła w tym, że we wszystkim, co czynił, polegał wyłącznie...

Skomentuj artykuł

Mieszkańcy Ostrołęki nie zobaczą "Kleru". Kino nie uwzględniło go w repertuarze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.