Miller jedzie dziś do Moskwy. "Dostałem SMS"

Miller jedzie dziś do Moskwy. "Dostałem SMS"
"Jesteśmy w bieżącym kontakcie, z obu stron jest chęć rozmowy, jak usprawnić przepływ informacji" (fot. PAP/Paweł Kula)
PAP / apd

Minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller, który przewodniczy komisji badającej wypadek samolotu rządowego w Smoleńsku, powiedział w środę, że strona polska otrzymała kolejne dokumenty od Rosjan. Jeszcze w środę Miller udaje się do Moskwy.

Miller powiedział, że w razie potrzeby "w trybie natychmiastowym" uda się do Rosji. Jacek Sońta z biura prasowego MSWiA poinformował, że minister jeszcze w środę udaje się "na robocze spotkanie" do Moskwy.

Minister, który przedstawiał informację sejmowej komisji obrony, powiedział, że właśnie dostał SMS z wiadomością o dokumentach z MAK. Pytany przez dziennikarzy o przekazywanie dokumentów ze strony rosyjskiej, odpowiedział: "Jesteśmy w bieżącym kontakcie, z obu stron jest chęć rozmowy, jak usprawnić przepływ informacji".

Miller, który wyraził przekonanie, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony raport końcowy - a wcześniej być może raporty cząstkowe - w sprawie katastrofy, powiedział, że powodem, dla którego dotychczas nie opublikowano żadnego raportu cząstkowego, jest to, że "żaden wątek nie został na tyle zamknięty".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Miller jedzie dziś do Moskwy. "Dostałem SMS"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.