Na kościele pojawiły się napisy sławiące szatana

Na kościele pojawiły się napisy sławiące szatana
Parafianie przywiozą farbę i za darmo wszystko zamalują (fot. zalesie-dolne.pl)
9 lat temu
"Gazeta Polska Codziennie" / PAP / pz

Niewielka podwarszawska miejscowość Zalesie Dolne od środy żyje aktem wandalizmu, którego ofiarą padł miejscowy kościół. Na elewacji świątyni pojawiły się napisy sławiące szatana i hasła nawołujące do jej spalenia - donosi "Gazeta Polska Codziennie".

Jak relacjonuje "GPC", na krzyżu, figurze Matki Boskiej i kamieniu upamiętniającym tragedię smoleńską ktoś narysował pentagramy. W podobny sposób zdewastowano popiersie kard. Stefana Wyszyńskiego i napisano na nim: "martwy".

Ks. Tadeusz Huk, proboszcz zaleskiej parafii, mówi, że nie wiadomo, czy to działania zorganizowanej grupy, czy też młodzieży naśladującej satanistów. "To smutne, tym bardziej że jesteśmy w przededniu rozpoczęcia Roku Wiary. Trzeba się modlić za tych ludzi" - podkreśla kapłan.

Sprawa trafiła na policję, która prowadzi dochodzenie z art. 196 kk, czyli naruszenia uczuć religijnych. Grozi za to kara do dwóch lat więzienia.

A świątynie czeka teraz kosztowny remont. Jak deklarują mieszkańcy Zalesia Dolnego, przywiozą farbę i za darmo wszystko zamalują.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Na kościele pojawiły się napisy sławiące szatana
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.