Nadchodzi zima? IMGW wydało najnowsze prognozy

Nadchodzi zima? IMGW wydało najnowsze prognozy
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Arktyczny chłód będzie docierać do naszego kraju w tym tygodniu. W górach spadnie śnieg - poinformował w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak prognozuje IMGW, od 22 do 28 listopada będzie zimno, a w rejonach podgórskich i na północy kraju przejściowo może również pojawić się aura typowo zimowa. Miejscami popada mokry śnieg lub śnieg z deszczem. Noce będą chłodne, miejscami z lekkim mrozem do około -3 stopni Celsjusza.

Kiedy zima w Polsce?

Nad kraj szybko napływa powietrze polarne morskie, które już nad ranem we wtorek zacznie wypierać zimno z okolic Grenlandii. Jak to zwykle bywa w sytuacjach wymiany mas powietrza nad naszym krajem, można spodziewać się niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Tym razem na północy kraju mogą lokalnie wystąpić marznące opady deszczu powodujące gołoledź.

W poniedziałek będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w południowej połowie kraju i na wybrzeżu, wystąpią przelotne opady deszczu. Na północy oraz w obszarach podgórskich możliwe okresami opady deszczu ze śniegiem, a w górach przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 7 stopni na południowym zachodzie i południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W kolejnych dniach tygodnia przeważać będzie pogoda pochmurna z okresowymi większymi przejaśnieniami.

DEON.PL POLECA

We wtorek na północy i w centrum spadnie słaby deszcz, a na północnym wschodzie przelotny śnieg i śnieg z deszczem. W środę słaby deszcz tylko na wybrzeżu. Czwartek w całym kraju przejściowo bez opadów. W piątek miejscami deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. W sobotę deszcz tylko nad morzem.

Temperatura powietrza w nadchodzącym tygodniu nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Najcieplej w całym kraju może być w połowie tygodnia. W środę rano temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 0 do 5 stopni, lekki mróz jedynie na Podhalu. W trakcie dnia termometry wskażą od 4 stopni na Suwalszczyźnie do 10 nad morzem.

Wiać będzie słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków zachodnich i południowych.

Niedziela zapowiada się pochmurno z opadami śniegu, śniegu z deszczem i deszczu oraz porywistym wiatrem.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nadchodzi zima? IMGW wydało najnowsze prognozy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.