Napieralski nie wskaże swojego następcy

Napieralski nie wskaże swojego następcy
(fot. PAP/Tomasz Gzell)

Szef SLD Grzegorz Napieralski, który zapowiedział ustąpienie z tej funkcji 10 grudnia uważa, że o kształcie nowych władz Sojuszu powinni zdecydować szeregowi członkowie w gminach, powiatach i województwach. To - według niego - zapewni demokratyczny wybór.

Napieralski spotkał się w sobotę w Olsztynie z Radą Wojewódzką SLD na Warmii i Mazurach, gdzie omówiono kampanię wyborczą do parlamentu, "jej słaby wynik" i przygotowania do konwencji partii 10 grudnia, podczas której zostaną wybrane nowe władze Sojuszu.

- Chcę, by proces wyboru władz był demokratyczny i myślę, że wstrzemięźliwość liderów partii będzie najlepsza. To koleżanki i koledzy w gminach, powiatach i województwach muszą zdecydować kogo widzą w kierownictwie Sojuszu, ja nie chciałbym się wypowiadać, ale oczywiście swój głos oddam - powiedział Napieralski.

Podkreślił, że SLD podczas kampanii wyborczej i po niej "nie zajmuje się sobą", ale porusza istotne dla kraju problemy, natomiast - jego zdaniem - rząd po wyborach stał się pasywny. - Do naszych drzwi puka kryzys, rząd pokazuje, że pieniędzy jest coraz mniej i stara się przerzucić koszty na najsłabszych, budżet jest fikcyjny, stworzony był tylko na wybory - uważa Napieralski. Jego zdaniem "właśnie taka postawa rządu sprzyja lewicy i pokazuje, że przed SLD jest przyszłość".

Napieralski pytany o wykluczenie z PiS-u trzech "ziobrystów" powiedział, że świadczy to o tym, iż "ta partia jest nieprzygotowana na pozytywne zmiany i nie prowadzi wewnętrznego dialogu".

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Napieralski nie wskaże swojego następcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.