NFZ przygotował bezpłatny, 8-tygodniowy program treningowy. Ma pomóc w poprawie kondycji

NFZ przygotował bezpłatny, 8-tygodniowy program treningowy. Ma pomóc w poprawie kondycji
Fot. Suprijono Suharjoto / Depositphotos.com
PAP / mł

To rozwiązanie także dla osób, które nie ćwiczą regularnie lub chorują przewlekle. Poza planami treningowymi aplikacja zapewnia dodatkowe opcje, które pozwolą ocenić, w jakiej jest się kondycji, lub czy jest konieczność odbycia konsultacji lekarskiej przed rozpoczęciem ćwiczeń - poinformował NFZ w komunikacie. 

Program treningowy NFZ "8 tygodni do zdrowia” jest dostępny w aplikacji mobilnej mojeIKP. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych możliwości i stanu zdrowia. Jak napisano w przesłanym PAP w czwartek komunikacie, aplikacja w 8 tygodni, krok po kroku, poprowadzi użytkownika w kierunku poprawy kondycji i zdrowia.

"Co więcej, jest to rozwiązanie dla wszystkich, także dla osób, które nie ćwiczą regularnie lub chorują przewlekle. Poza planami treningowymi aplikacja zapewnia dodatkowe opcje, które pozwolą ocenić, w jakiej jest się kondycji, lub czy jest konieczność odbycia konsultacji lekarskiej przed rozpoczęciem ćwiczeń. Chodzi o test wydolnościowy, czyli test chodu Rockport, ankietę PAR-Q oraz skalę Borga. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi" - napisano.

Aby rozpocząć program wystarczy uruchomić w swoim telefonie bezpłatną aplikację mojeIKP. Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę "profilaktyka”, a następnie kliknąć "8 tygodni do zdrowia”. Na ekranie pojawi się plan treningów na każdy tydzień wraz z instruktażem video. Każdy zestaw zaczyna się od rozgrzewki, a kończy rozciąganiem. Kolejne tygodnie ćwiczeń będą zależeć od postępów i stanu zdrowia ćwiczącego.

Aplikacja jest bezpłatna i oprócz ćwiczeń zapewnia m.in. dostęp do e-recept i e-skierowań. Dzięki niej można też szybko umówić się na szczepienie przeciw COVID-19 oraz pobrać Unijny Certyfikat COVID. Do tej pory mojeIKP zainstalowano już ponad 3,5 mln razy.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Dieta wspomagająca płodność kobiet i mężczyzn

Niepłodność – za tym jednym pojęciem kryje się wiele problemów i schorzeń, na które medycyna nie zawsze ma odpowiedź. Szczęśliwie z pomocą przychodzi nam sama Natura.

W swojej najnowszej...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

NFZ przygotował bezpłatny, 8-tygodniowy program treningowy. Ma pomóc w poprawie kondycji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.