Nie ma przyszłości Polski bez godności i prawdy

Nie ma przyszłości Polski bez godności i prawdy
(fot. DrabikPany / Foter / CC BY)
PAP / ptsj

Nie ma przyszłości Polski bez godności, niepodległości i prawdy - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim podczas marszu upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej i rocznicę odzyskania niepodległości.

Jak przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości, godność RP "to prawda o tragedii i uczczenie tych, którzy polegli" 10 kwietnia 2010 roku. "Ciągle nie mamy prawdy w naszym życiu publicznym. Nie ma też odpowiedniego aktu uczczenia zmarłego tragicznie prezydenta, jego małżonki i wszystkich, którzy polegli w Smoleńsku" - ocenił lider PiS. "Ciągle jest to zadanie i ciągle musimy się do niego zbliżać" - dodał Kaczyński.

DEON.PL POLECAWedług niego, marsze na Krakowskim Przedmieściu, które odbywają się 10-tego każdego miesiąca, "mają sens". "Idziemy we właściwym kierunku. Idziemy broniąc wartości, które budują naszą przyszłość, budują dobrą przyszłość Polski" - podkreślił prezes PiS.

W jego ocenie, "nie ma przyszłości bez godności, niepodległości i prawdy". "Te wszystkie wartości łączą się ze sobą i dlatego jestem pewien, że za miesiąc będziemy tu znowu - za dwa, za trzy, za cztery" - mówił Kaczyński. Aż do momentu - jak zaznaczył - "kiedy będzie można powiedzieć, że nasza misja jest skończona i zwyciężyliśmy".

"I z całą pewnością zwyciężymy" - zaznaczył Kaczyński.

Wieczorny marsz łączy comiesięczne obchody ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej z upamiętnieniem 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na czele pochodu uczestnicy nieśli kilkunastometrową flagę i transparent z napisem "Wolność, solidarność, niepodległość". Uczestnicy mieli biało-czerwone flagi.

Marsz udał się w kierunku pl. Piłsudskiego, gdzie Kaczyński ponownie zabierze głos i złoży kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego odegrany został hymn, odbył się apel pamięci.

We wtorek rano, w Święto Niepodległości najważniejsi politycy PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim złożą w stolicy kwiaty przed pomnikami twórców polskiej niepodległości z 1918 roku: Józefa Piłsudskiego przed Belwederem, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa.

Tego dnia parlamentarzyści i działacze PiS odwiedzą miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w całym kraju. Następnie PiS organizuje uroczystości w Krakowie. Po południu politycy PiS złożą kwiaty na sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Katedrze Wawelskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie ma przyszłości Polski bez godności i prawdy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.