Nie ma przyszłości Polski bez godności i prawdy

Nie ma przyszłości Polski bez godności i prawdy
(fot. DrabikPany / Foter / CC BY)
5 lat temu
PAP / ptsj

Nie ma przyszłości Polski bez godności, niepodległości i prawdy - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim podczas marszu upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej i rocznicę odzyskania niepodległości.

Jak przekonywał prezes Prawa i Sprawiedliwości, godność RP "to prawda o tragedii i uczczenie tych, którzy polegli" 10 kwietnia 2010 roku. "Ciągle nie mamy prawdy w naszym życiu publicznym. Nie ma też odpowiedniego aktu uczczenia zmarłego tragicznie prezydenta, jego małżonki i wszystkich, którzy polegli w Smoleńsku" - ocenił lider PiS. "Ciągle jest to zadanie i ciągle musimy się do niego zbliżać" - dodał Kaczyński.

Według niego, marsze na Krakowskim Przedmieściu, które odbywają się 10-tego każdego miesiąca, "mają sens". "Idziemy we właściwym kierunku. Idziemy broniąc wartości, które budują naszą przyszłość, budują dobrą przyszłość Polski" - podkreślił prezes PiS.

W jego ocenie, "nie ma przyszłości bez godności, niepodległości i prawdy". "Te wszystkie wartości łączą się ze sobą i dlatego jestem pewien, że za miesiąc będziemy tu znowu - za dwa, za trzy, za cztery" - mówił Kaczyński. Aż do momentu - jak zaznaczył - "kiedy będzie można powiedzieć, że nasza misja jest skończona i zwyciężyliśmy".

"I z całą pewnością zwyciężymy" - zaznaczył Kaczyński.

Wieczorny marsz łączy comiesięczne obchody ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej z upamiętnieniem 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na czele pochodu uczestnicy nieśli kilkunastometrową flagę i transparent z napisem "Wolność, solidarność, niepodległość". Uczestnicy mieli biało-czerwone flagi.

Marsz udał się w kierunku pl. Piłsudskiego, gdzie Kaczyński ponownie zabierze głos i złoży kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego odegrany został hymn, odbył się apel pamięci.

We wtorek rano, w Święto Niepodległości najważniejsi politycy PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim złożą w stolicy kwiaty przed pomnikami twórców polskiej niepodległości z 1918 roku: Józefa Piłsudskiego przed Belwederem, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa.

Tego dnia parlamentarzyści i działacze PiS odwiedzą miejsca związane z odzyskaniem niepodległości w całym kraju. Następnie PiS organizuje uroczystości w Krakowie. Po południu politycy PiS złożą kwiaty na sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w Katedrze Wawelskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie ma przyszłości Polski bez godności i prawdy
Komentarze (10)
11 listopada 2014, 14:51
PRoponuję "nowy", a tak na prawdę stary i naturalny, lecz zaniedbany wymiar patriotyzmu i katolickiego życia wiarą: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=863259707041482&id=480194412014682
O
oko
11 listopada 2014, 14:45
Polaku, miej litość nad samym sobą, nad twoimi najbliższymi, nad tą naszą ukochaną Ojczyzną, tak szarpaną i gnębioną! USUNIĘCIE PRZEGNIŁEJ III RP ZBUDOWANEJ NA KŁAMSTWIE I NIEDOLI POLAKÓW, TO NASZE ZADANIE NR. JEDEN! Nie wolno nam dalej być obojętnymi, bo kiedy my jesteśmy obojętni, to złodzieje i zdrajcy mają raj na ziemi NA NASZ KOSZT! Przywróćmy sprawom ich właściwy kształt, przywróćmy sobie godność i szacunek, przywróćmy Polsce rządy godnych i mądrych ludzi! Każdy, komu życie i Polska miłe odda głos na PiS, partię która jako jedyna walczy o nas i o nasze prawa! Kieszonkowiec ukradnie to co masz w kieszeni A ZŁODZIEJSKI RZĄD OKRADNIE CIĘ Z WSZYSTKIEGO CO POSIADASZ i to cię zrujnuje na dziesięciolecia! Przegońmy antypolaków i złodziei i nie pozwólmy, żeby ktokolwiek nas okradał i poniżał! Pamiętać musimy, że państwo to WSPÓLNOTA NARODOWA, a wspólnota narodowa to WIĘŹ pomiędzy ludźmi, którzy tę wspólnotę tworzą. Jeżeli naszym wrogom uda się zniszczyć naszą WSPÓLNOTĘ NARODOWĄ, to zniszczą nas i nasze państwo, Polskę. Więź pomiędzy nami jest fundamentem i jak długo ten fundament trwa, tak długo trwa państwo. Trzymajmy się razem, dajmy PiSowi rządzić, bo tylko tam znaleźć można dzisiaj mądrych i szlachetnych ludzi, mimo agentury i kretów, mimo nienawiści sączonej od lat z telewizorni, którzy wiedzą jak nas obronić i jak zadbać o nasze interesy. Boże, pobłogosław Polsce.
K
konrad
11 listopada 2014, 12:00
Kaczynski nie nadaje sie do polityki, powinien dawno odejsc koncz wasc ,wstydu sobie oszczedz......
A
as
11 listopada 2014, 10:10
No cuż kaczor, ty jesteś całkowitym zaprzeczeniem godności i prawdy.Jesteś przykładem zakłamania i obłudy.
N
Nerver
11 listopada 2014, 10:09
Pan Kaczyński siędo rządzenia nie nadaje, brakuje mu jakiejkolwiek zdolności strategicznych, myśli, że sam zawojuje scenę polityczną w POlsce, a na dobrą sprawę co się wypowiada przed kamerami to zalicza wpadkę... gdyby tak wprawił swoje szare komórki w ruch to już dawno odkryłby, że droga do wyzwolenia Polski to współpraca z Nową Prawicą i Ruchem Narodowym.
T
tarey
11 listopada 2014, 09:35
Kaczyńskiemu brakuje jednego i drugiego. Jest niewolnikiem i "ambasadorem "własnej głupoty. i żadne zaklęcia mu nie pomogą.
O
olaf
11 listopada 2014, 09:56
żebyś miał choć małą cząstkę tej godności i Polski w sobie, to nie stalibyśmy teraz przed groźbą Jej likwidacji
AM
adam m.
11 listopada 2014, 09:25
"Nie ma przyszłości Polski bez godności i prawdy" No i prawda wyszła na jaw! [url]http://arturprosty.blogspot.com/2014/11/kaczynski-polacy-nie-dajcie-sie-oszukac.html[/url]
M
mag
11 listopada 2014, 09:31
Tylko wróg Polski może wypisywać takie pierdoły, któremu zależy na zachowaniu dotychczasowego zniewolenia Polaków
Paweł Tatrocki
Paweł Tatrocki
11 listopada 2014, 08:24
Przede wszystkim nie ma przyszłości Polski bez Boga zresztą tak jak każdego innego państwa, co niedługo może bardzo boleśnie się okazać.

Skomentuj artykuł

Nie ma przyszłości Polski bez godności i prawdy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.